Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

7 osób szukało noclegowni, wielu nie korzysta z takiej pomocy

Mrozy to trudny czas dla bezdomnych. W samym Cieszynie w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18.01.2021) pomocy szukało 7 osób. Niestety, wiele osób nie decyduje się na szukanie bezpiecznego schronienia. Gdy widzimy osobę leżącą na mrozie, nie bądźmy obojętni i wezwijmy pomoc, być może uratujemy komuś życie.

Chociaż prognozy pogody wskazują, że to koniec siarczystych mrozów, problem wciąż jest aktualny. Gdy temperatury za oknem oscylują w okolicach zera, również łatwo się wychłodzić. Z kolei w czasie mrozów sytuacja bywa dramatyczna - W minioną, bardzo mroźną noc, w noclegowni schronienie znalazło 7 bezdomnych. Wiemy, że kilka osób, które z takiej formy pomocy nie chcą skorzystać, przebywa w przestrzeni miejskiej. Miejsca ich pobytu są monitorowane zarówno przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i Straż Miejska w Cieszynie – poinformowała Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz w mediach społecznościowych.

Niskie temperatury często mogą być przyczyną tragedii. Nie bądźmy obojętni - Apeluję o reagowanie i informowanie o osobach bezdomnych pozostających na zewnątrz, które potrzebują pomocy w tym trudnym czasie. Nie bądźmy obojętni i reagujmy. Straż Miejska w Cieszynie nie bagatelizuje takich zgłoszeń – apeluje Staszkiewicz. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986. W przypadku gmin, gdzie straży miejskiej nie ma, można kontaktować się z ośrodkami pomocy społecznej oraz z numerem alarmowym 112 (w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia).

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: