62 Wiosenny Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej

W niedzielę 22 kwietnia 2018 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 62 Wiosenny Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej, na który przybyło 21 chórów i zespołów. W dowód uznania 35- letniej pracy ze skoczowskimi chórami, oraz za zaangażowanie w środowisko kulturalno-muzyczne Skoczowa Pan Bolesław Noga otrzymał Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Dla uczczenia tegorocznego jubileuszu 100-lecia uzyskana Niepodległości Polski, uczestnicy stworzyli około 500 osobowy chór, aby na schodach kościoła pod dyr. diak. Joanny Sikora zaśpiewać pieśń napisaną przez nieżyjących już cieszyńskich muzyków; Jana Gawlasa i Tadeusza Sikory pt. „Bóg, Ojczyzna, Pokój”.

Gospodarz cieszyńskiej parafii proboszcz ks. Janusz Sikora rozpoczął uroczystość od powitania i wspólnej modlitwy. Na wniosek Zarządu chóru „Gloria” oraz Parafii, Kapituła odznaczeń przyznała Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego Panu Bolesławowi Nodze. Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego wręczyła wicemarszałek Sejmiku Województwa Śląskiego P. Sylwia Cieślar.

Wszyscy uczestnicy wysłuchali kazania proboszcza z Jaworza ks. Władysława Wantuloka, pełniącego również funkcje przewodniczącego Diecezjalnej Komisji Chórów i Orkiestr.

Podczas 62 Wiosennego Zjazdu Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej usłyszeliśmy między innymi: Luterański Chór Graduale z Bielska, Chór mieszany z Jaworza, Chór Misyjny z Cieszyna, Chóry mieszane z Goleszowa i Dzięgielowa, z Ustronia, Wisły Centrum, Bażanowic, Cieszyna, Hażlacha-Zamarsk oraz chóry mieszane z Dębowca i „Gloria” ze Skoczowa, Chór Męski Cantus z Goleszowa i z Cieszyna, Chór Żeński „Gloria” ze Skoczowa, Zespół „Cantate” i Chór mieszany z Międzyrzecza, „Magnifikat” z Brennej-Górek oraz Chór mieszany z Cisownicy.

red./gloria.skoczow.pl

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją