Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

6-latek policjantem

Wprawdzie tylko jeden dzień, ale został policjantem – 6-letni Szymon z Wiślicy spełnił swoje marzenie dzięki funkcjonariuszom z cieszyńskiej Policji.

Choć Dzień Dziecka jest dziś, to policjanci z Cieszyna już wczoraj spełniali dziecięce marzenia. Zaprosili do swoich szeregów 6-letniego Szymonka, który marzył, żeby choć na jeden dzień zostać policjantem.

Szymon urodził się w maju 2016 roku. Na co dzień mieszka z rodzicami i starszym bratem w Wiślicy koło Skoczowa. Mimo ciężkiej choroby spowodowanej mutacją w genie BCAP31 chłopiec i wspierający go rodzice nie poddają się i dzielnie walczą każdego dnia o lepsze jutro.

Chłopiec pewnego dnia zamarzył, żeby zostać policjantem, a policjanci z Cieszyna dołożyli starań, żeby z okazji Dnia Dziecka tę fantazję urzeczywistnić.

Asp. sztab. Tomasz Pszczółka, gdy tylko dowiedział się o marzeniu Szymona, postanowił je spełnić i przekazał tę informację kolegom z cieszyńskiej prewencji. Mundurowi zajmujący się profilaktyką mł.asp. Kamil Przewieźlik oraz mł.asp. Sebastian Marko szybko zorganizowali spotkanie. - Szymonek, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, został zaproszony przez Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha do gabinetu, gdzie przez chwilę jako podkomisarz Szymon Stawiarski pełnił obowiązki komendanta powiatowego. Po wykonaniu pierwszych „czynności służbowych” podkomisarz Szymon otrzymał na pamiątkę, z rąk Komendanta insp. Jacka Stelmacha, dyplom Młodego Policjanta oraz kilka upominków. Z kolei Szymon wraz z towarzyszącą mu mamą wręczyli Komendantowi specjalnie przygotowane na to spotkanie podziękowania. Po spotkaniu „na szczycie” Młody Policjant miał możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki oraz usiąść za kierownicą radiowozu. Nie trzeba podkreślać, że chłopiec był zachwycony i rozpromieniony, a na jego buzi nieprzerwanie gościł uśmiech. To bardzo ważne, bo właśnie radość i śmiech, pozytywne emocje, są niezmiernie istotne w walce z chorobą – informują funkcjonariusze KPP Cieszyn.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: