Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

500+ - nie zapomnij złożyć wniosku

Program „Rodzina 500+” to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde dziecko, bez dodatkowych warunków. Program ten to wsparcie dla polskich rodzin w częściowym pokryciu wydatków związanych z wychowaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. 1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) na swojej stronie przypomina, że 1 lutego rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” drogą elektroniczną. Do wyboru zgłoszenia wniosku tą drogą składający mają trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS. Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia br.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

AK, MRiPS

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-27 14:47:44
Santa_Claus: co tam 500+, jak już składać wnioski to do Świętego Mikołaja z PiS, ten to ma gest - na przykład jeden grzeczny Tadzio z Torunia, oficjalnie nawet bezdzietny, dostał w ten sposób ponad 200 milionów w gotówce w zeszłym roku, dzwońcie i pytajcie Tadzia czym sobie zasłużył na ten prezent :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: