Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

450 listów trafiło do chorych dzieci

Dzięki zaangażowaniu Studenckiego Koła Naukowego Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej funkcjonującego przy Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie do dzieci z Marzycielskiej Poczty trafiło aż 450 listów i świątecznych kartek.

Studenckie Koło Naukowe Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej już po raz czwarty zorganizowało akcję pisania listów do dzieci z Marzycielskiej Poczty. Efekt przerósł oczekiwania.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci spędzających czas w domach i szpitalach. Już po raz czwarty w organizację akcji włączyło się Studenckie Koło Naukowe Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej, funkcjonujące przy Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Studenci poświęcili niejeden weekend na promocję przedsięwzięcia, zbieranie środków finansowych oraz na zachęcanie innych do ... pisania.

Efekt jest imponujący. Do chorych dzieci trafiło aż 450 listów i świątecznych kartek. -To nasz wspólny rekord – podkreślają Dagmara Drabik i Malwina Hetman – W pierwszej edycji do dzieci z Marzycielskiej Poczty trafiło 125 listów, w drugiej 200, w trzeciej 250. W tym roku po raz pierwszy do dzieci "powędrowały" też paczki z upominkami.

Akcja na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie ruszyła 1 grudnia, przygotowania do niej jednak rozpoczęły się dużo wcześniej. Rozprowadzanie plakatów i ulotek, informacje umieszczane na Facebooku, zdobywanie funduszy, a potem pisanie listów, wrzucanie ich do skrzynek i pracochłonne segregowanie korespondencji, by wreszcie odpowiednio zapakowana, zaadresowana i z naklejonym znaczkiem mogła powędrować do dziecka, które na nią czekało.

- Dużo pracy, ale jeszcze więcej satysfakcji
– mówią zgodnie studenci, dzięki którym wszystkie dzieciaki, których profile widnieją na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty otrzymały kartki, listy i paczki.
 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: