Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

400 kg - gigantyczny wafel w Cieszynie. Rekord Polski pobity

Był to bez wątpienia jeden z najsłodszych akcentów minionego Święta Trzech Braci – bicie rekordu w stworzeniu największego czekoladowego wafla kojarzonego z Cieszynem i znanego na całym świecie – Prince Polo.

Obchody 100-lecia fabryki „OLZA” w Cieszynie, należącego obecnie do koncernu Mondelez Polska, toczą się od dawna. Pisaliśmy m.in. o specjalnym muralu z tej okazji [100 lat cieszyńskiego Prince Polo ].

W minioną sobotę (15.06.2024) z okazji obchodów 100-lecia zakładu i przy okazji obchodzonego Święta Trzech Braci, pracownicy „Olzy” na cieszyńskim rynku przygotowali dla mieszkańców wyjątkową niespodziankę — największy czekoladowy wafel Prince Polo w Polsce.

400 kg „wafelek”

Podczas Święta Trzech Braci na rynku w Cieszynie został ustanowiony rekord Polski  w budowie największego czekoladowego wafla Prince Polo.

- Tworzony przez około 1,5 godziny wafel, miał imponujące wymiary: 6,94m na 1,79m i ważył aż 400kg. Pracowało nad nim 10 pracowników fabryki, ale swój udział w biciu rekordu miał tak naprawdę każdy, kto pojawił się na wydarzeniu, dopingując drużynę bijącą rekord. Co więcej, na kibiców czekała słodka niespodzianka. Rekordowy wafelek, po oficjalnych pomiarach, został podzielony na 8 500 porcji i rozdany uczestnikom wydarzenia – informują Organizatorzy.

Prócz tego firmą Mondelez przygotowała dla uczestników na rynku strefe familijną, fanów słodyczy czekały lody o smaku wafelkowym, fotobudka, gry i zabawy, a także strefa relaksu. Dodatkowo goście mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać tajemnice produkcji ukochanych przez Polaków wafli i dowiedzieć się więcej o historii fabryki „OLZA”.

100-lecie Fabryki „OLZA” w Cieszynie

Fabryka wafli, keksów i herbatników powstała w Cieszynie w 1924 roku. W 1950 roku fabryka otrzymała nową nazwę „Zakłady przemysłu cukierniczego Olza w Cieszynie” i to właśnie tę nazwę wciąż wiele osób kojarzy, bo była używana aż do 1993 roku. W Marcu 1993 roku zakłady „Olza” przeszły proces prywatyzacji. Obecnie są częścią firmy Mondelez International, jedną z siedmiu oddziałów tej firmy w Polsce oraz zarazem najstarszą z fabryk. Zakład produkcyjny jest ważnym pracodawcą w regionie i ma znaczący wpływ na lokalną gospodarkę oraz społeczność. Aktualnie pracuje w nim 350 osób, w tym ok. 70% załogi to kobiety. Jubileusz stał się doskonałą okazją do podkreślenia bogatej historii i tradycji fabryki, która od dekad dostarcza słodycze najwyższej jakości.

Sto lat istnienia naszej fabryki to nie tylko wyraz jej trwałości i znaczenia, ale także zaangażowania oraz pasji wszystkich pracowników, którzy przez dekady budowali  jej renomę — mówi Lucyna Probst, Kierowniczka Fabryki w Cieszynie — Ustanowienie rekordu Polski w wybudowaniu największego czekoladowego wafla to symbol naszej wspólnej drogi i świętowania wyjątkowego jubileuszu — dodaje.

Gigantyczny czekoladowy wafel na cieszyńskim rynku był nie lada atrakcją i zdecydowanie jednym z najsłodszych dotychczasowych rekordów Polski.

 A oto ogłoszenie wyników transmitowane na fanpage swieto3braci na Facebooku:

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: