Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

357 zawodników na mecie

W minioną niedzielę (17 kwietnia) na ulicach Cieszyna i Czeskiego Cieszyna już po raz trzeci królował Cieszyński Fortuna Bieg. W imprezie udział wzięli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Białorusi, Rosji oraz bardzo silna grupa z Ukrainy. Na metę dotarło 357 zawodników.

Trasa biegu przebiegała wzdłuż Olzy przez dwa mosty graniczne. Jedna pętla liczyła ok. 1,90 km. Biegacze w biegu głównym pokonywali pętlę 5 razy.  Dodatkowo na pierwszym okrążeniu usytuowana była lotna premia “Laur Mostu Wolności” dla mężczyzn i “Laur Mostu Przyjaźni” dla kobiet. “Laury” otrzymali Sergii Okseniuk (LKS `ZRYW` RUDNIK UKR) i Nadeżda Trilinskaja (ZENIT). Najstarszym uczestnikiem biegu był Węgrzycki Wiesław rocznik 1933, najstarszą uczestniczką Dyrda Teresa rocznik 1949. Na mecie każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

Zwycięzcą biegu głównego w kategorii mężczyzn został Artur Kern (Unia Hrubieszów) z rekordem trasy 00:29:58. Następnie do mety dobiegli Ukraińcy Igor Olefirenko (Kove) oraz Sergiej Zachepa (Dynamo).  Wśród kobiet zwyciężyła Rosjanka (rekordzistka Rosji w biegach na 10 km)  Nadeżda Trilinskaja (ZENIT), która również pobiła rekord trasy z wynikiem 00:33:44. Dalej na mecie były Agnieszka Ciołek  (AZS AWF WROCŁAW) i Lilia Fiskowicz (LKB RUBNIK-UKR).

- W trakcie 3. Cieszyńskiego Fortuna Biegu odbył się również bieg młodzieżowy. Uczestników na starcie stawiło się aż 310. To rekord dotychczasowych biegów. Młodzież startowała w kategoriach juniorzy/juniorki - 1992 – 1995, młodzicy/młodziczki - 1996 – 1997, dzieci - 1998 i młodsi/młodsze. W biegu młodzieżowym trzeba było przebiegnąć jedną pętlę - informuje Joanna Ciuk MOSiR Cieszyn.

W przygotowanie 3. Cieszyńskiego Fortuna Biegu były zaangażowane polskie i czeskie organizacje sportowe: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie, Město Český Těšín, MKS Centrum Dzięgielów, MUKS “SZS” Cieszyn, Dům dětí a mládeže Český Těšín, Agencja Sportu i Reklamy w Bielsku-Białej. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Czeskiego Cieszyna.

 

zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: