Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

30. Finał WOŚP w regionie (1/3)

To weekend gorących czerwonych serc! Również w naszym regionie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gdzie wolontariusze będą zbierać datki na rzecz Fundacji Jerzego Owsiaka. Gdzie zaplanowano wydarzenia, w ramach WOŚP?

CHYBIE

Tutaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od jakiegoś czasu. Wiele wydarzeń odbywających się w Chybiu w grudniu i w styczniu, zostało połączonych ze zbiórką na rzecz orkiestry.
- Mamy wiele wydarzeń, zbieramy w grudniu i przez cały styczeń, wspieramy WOŚP, bo warto robić dobre rzeczy. Bo trzeba robić dobre rzeczy w złych czasach. Bo chcemy robić dobre rzeczy. Hasło 30 Finału to: Przejrzyj na oczy!, zaś jego cel to zebranie środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasz Sztab uruchamia wielkie zbieranie, a jak? A tak! – chwali się sztab w Chybiu. Już w grudniu postawiono puszki stacjonarne w restauracjach i sklepach, jak również w siedzibie GOK.
10 stycznia 2022 ruszył Kiermasz Książek w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury/Bibliotece Publicznej, odbył się także turniej siatkówki.

Jednak kulminacyjny jest ten weekend. 29 stycznia 2022 (sobota) impreza w Klubie pod Amfiteatrem. -  Zagramy na rockowo i powalczymy w Bitwie o gadżety. Wystąpią Rumore i Holyguns! Będzie głośno i energetycznie. Zaczynamy o 18.00. 30 stycznia 2022 kwesta na ulicach Chybia od samego rana a także Kiermasz ciast i ciasteczek, Finałowa Kawiarnia i specjalna Finałowa FOTOBUDKA (w Klubie pod Amfiteatrem/siedziba GOK). Na pewno chcecie mieć całą kolekcję serduszek – śmiało, patrzcie uważnie i wypatrujcie plakatów, identyfikatorów, puszek i wspaniałych ludzi, którzy cenią ideę pomagania, okazji nie zabraknie. Grajcie z nami z okazji 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zachęcają sztabowcy, którym szefuje Renata Kocur.

PRUCHNA (gm. Strumień)

Sztab w Pruchnej słynie z licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30. Finał WOŚP w Pruchnej, które śledzić można TUTAJ. Znajdziecie tam wyjątkową  biżuterię Anny Grygierek, zabawki naukę jazdy konnej i wiele, wiele innych.
- Jeżeli pandemia i obostrzenia nie pokrzyżują planów, to w najbliższą niedzielę 30 stycznia 2022r. w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej o godz. 14.00, odbędzie się jubileuszowy 30 Finał WOŚP. Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej” - zachęca szefowa Sztabu WOŚP w Pruchnej Anita Świtała.
Sztab w Pruchnej zbiera już pieniądze za pomocą skarbonki wirtualnej, którą można znaleźć pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/tqlyxd . Pieniądze można też wpłacać do eSkarbonek wybranych wolontariuszy ze sztabu nr 602. - Nie omijajcie wolontariuszy kwestujących na terenie całej gminy w ten styczniowy mroźny dzień – podkreśla Sztab WOŚP w Pruchnej.
Finał w Pruchnej, który jak zapewniają organizatorzy będzie radosny, kolorowy i taneczny. - Przygotowane zostały występy dzieci i młodzieży – to dla Nich ogromne przeżycie – więc liczymy na gorące przyjęcie publiczności. Jak co roku odbędzie się licytacja gadżetów „Orkiestrowych” oraz wielu rzeczy podarowanych przez darczyńców. Przedmioty przekazane na licytację można podglądać na profilu Facebook Zespół Szkół w Pruchnej - strona nieoficjalna. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Planowane jest też przygotowanie słodkiego bufetu z ciastami, z którego wolne datki przekazane zostaną na konto Fundacji. W II części odbędzie się spektakl przygotowany specjalnie na 30. Finał WOŚP „ATO…z sercem” dla odbiorców 16+. Musicie to zobaczyć – dodają organizatorzy Sztabu WOŚP w Pruchnej.
Jak dodają - Jeśli jesteś Przyjacielem WOŚP to znaczy, że jesteś dobry dla drugiego człowieka i jesteś odpowiedzialny za siebie i innych. Dbajmy o siebie! Na Finał zapraszamy Was wszystkich w maseczkach. Pamiętajcie o dezynfekcji na terenie obiektu. Osoby zaszczepione proszone są o wzięcie ze sobą certyfikatów Covidowych -

KOŃCZYCE WIELKIE (gm. Hażlach)

Tu wolontariusze wyrusza w niedzielę 30 stycznia na ulice Kończyc Wielkich, Rudnika, Hażlacha i Zamarsk, by umożliwić wsparcie tej wspaniałej akcji. - To już 30. Finał WOŚP a Sztab w Kończycach Wielkich włącza się już kilkunastokrotnie. Wolontariuszy spotkamy w okolicach Domu Sportowca i przystanku w Kończycach Wielkich oraz centrum wsi Rudnik. Pozdrawiamy i Zapraszamy – zachęca sztab WOŚP w Kończycach Wielkich, którego siedziba znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kończycach Wielkich. Sztab prowadzi również zbiórkę w ramach e-skarbonki TUTAJ.

 

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-29 11:54:32
AntyklerForte+: bez wątpienia wszyscy księża wesprą te szlachetną akcję pomocy naszym bliźnim w potrzebie - „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” (Mt 25,40)
2022-01-29 12:29:07
tom lem: ... ten wpis, to a propos akcji żebractwa czy aborcji AntyklerForte+ ;-)
2022-01-29 17:54:05
oxjas1: tom kem, i co z tego wynika? rozwin te ekscytujaca wypowiedz. Z napieciem czekamy, az odtajnisz jakiez to procesy myslowe zachodza w twojej glowie.
2022-01-29 19:55:34
tom lem: ...mądrej głowie dość dwie słowie oxjas1;-)
2022-01-29 20:04:58
oxjas1: A moze tak blizej meritum a nie o d.....e Maryni, tom lemku.
2022-01-29 20:26:09
Ramoniok: Wypierd z towarzyszem owsakiem i jego bandyckim kabaretem wośp Won
2022-01-30 00:00:33
miriam11: No ramoniok , niezapomnij ty albo kiery z twoi rodziny jak bydziesz w szpitolu podpisać klauzuli ,że sobie nie życzysz żeby podpinali cie do SPRZĘTU od OWSIAKA.
2022-01-30 10:22:08
Kankee: Redakcja nie widzi chamskiego wpisu Ramonioka? Czy też takie słowa już są na porządku dziennym..
2022-01-30 10:39:07
sierżant_Niemyty_Wycior: redakcja reaguje kiedy ktoś napisze "ksiądz pedofil" hahaha
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: