Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

3 lata dłużej za śmierć

Sąd apelacyjny w Katowicach wydał dzisiaj wyrok w sprawie zabójców Szymka z Będzina. Jego ciało w 2010 roku odnaleziono w jednym z stawów w Cieszynie. Tam porzucili je rodzice. Dzisiaj (24 maja) usłyszeli nowy wyrok.

15 lat więzienia dla Jarosława R. i 13 lat dla Beaty Ch. - taki wyrok ogłosił dzisiaj w Katowicach sąd apelacyjny. Podwyższył tym samym wyroki wcześniej zasądzone o trzy lata dla każdego ze sprawców.
Szymon z Będzina zmarł w 2010 roku. Powodem było silne uderzenie w brzuch. Dziecko mimo silnych objawów nie otrzymało żadnej pomocy. Jak argumentował dzisiaj Piotr Pisarek, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach - rodzice zwlekali z pójściem do lekarza. Czekali, aż z ciała dziecka zejdą ślady pobicia, obawiali się, że lekarz wezwie policję.

W pierwszej instancji sąd skazał oskarżonych na 10 lat wiezienia dla matki i 12 dla ojca. Dzisiejszy wyrok zaostrzył wyroki każdemu z nich o 3 lata. Apelację złożyła prokuratura, żądając dożywocia.

Przez dwa lata nie było wiadomo, kim jest odnaleziony w Cieszynie wodzie chłopczyk. Został pochowany na tutejszym cmentarzu komunalnym. Dopiero w czerwcu 2012 udało się ustalić rodziców i zarazem sprawców śmierci chłopca.

Zobacz: Bezimienne dziecko pochowano.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: