Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

3 godziny walki z pożarem

Siedemnaście jednostek straży pożarnej przez kilka godzin walczyło wczoraj z pożarem restauracji w Górkach Wielkich. Był to jeden z większych pożarów w naszym regionie od kilkunastu miesięcy.
Jak już wczoraj informowaliśmy, spłonęła restauracja w Górkach Wielkich. Do pożaru doszło około godziny 15.00 Zobacz materiał : Pożar karczmy w Górkach Wielkich
 
Jak relacjonuje przebieg działań Michał Swoboda, rzecznik PSP w Cieszynie – po przybyciu na miejsce strażacy w okolicach komina w obrębie kalenicy stwierdzili wydobywające się duże ilości dymu. Kierujący działaniami ratowniczymi od razu poprosił o zadysponowanie kolejnych sił i środków na miejsce pożaru.
 
W pierwszych działaniach strażacy w aparatach tlenowych zrzucali tlące się pokrycie dachowego. Jak dodaje Swoboda, z uwagi, że dach pokryty był strzechą, nie było możliwe od razu zlokalizowanie miejsca pożaru, ukryty pożar nadal się rozprzestrzeniał.
 
Po przyjeździe kolejnych jednostek, pilarkami wycinano płyty OSB i przelewano tlącą się trzcinę. Zaopatrzenie wodne było doprowadzone z jednej z odnóg Brennicy. Na miejsce zadysponowano również pomoc medyczną w celu zabezpieczenia pracy ratowników. Łącznie podano cztery prądy wody od wewnątrz budynku i sześć z zewnątrz – relacjonuje Swoboda.
 
 
Po półtorej godzinie akcji pożar udało się zlokalizować. Później działania strażaków polegały m.in. na usunięciu trzciny z części dachu objętej pożarem. Do dzisiejszego rana nad pogorzeliskiem czuwał jeden zastęp OSP. W sumie w całej akcji brało udział siedemnaście zastępów z całej okolicy.
 
Jak dodaje Swoboda, kierujący akcją określił najprawdopodobniejszą przyczynę pożaru jako iskrę z przewodu kominowego.
 
JB
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: