Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

2796 trosk burmistrza Szczurka. Zbierają podpisy pod referendum

2796 podpisów muszą zebrać organizatorzy referendum w sprawie odwołania burmistrza Cieszyna Mieczysława Szczurka. Ich czas mija tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wczoraj (12 listopada) oficjalnie wystartowało zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum. "W związku z bardzo liczną grupą wsparcia inicjatywy społecznej, pragniemy poinformować, iż rozpoczęliśmy zbieranie podpisów w sprawie odwołania Burmistrza miasta Cieszyna. Jesteśmy wzruszeni tak szerokim wsparciem inicjatywy i pragniemy wyjaśnić, iż nie nosi ona znamion politycznych, ale jest jedynie i aż społecznym sprzeciwem wobec polityki burmistrza Mieczysława Szczurka, ponieważ ubolewamy nad formą, do jakiej burmistrz doprowadził miasto Cieszyn" – informuje Wojciech Błachowicz, pełnomocnik inicjatora Referendum.

Podpisy na razie można składać w Galerii Drobiazg przy ul. Szerokiej w Cieszynie, organizatorzy zapewniają, że wkrótce poinformują o kolejnych sposobach, w jaki można będzie wyrazić poparcie dla ich inicjatywy. Zachęcają także „wszystkich zainteresowanych do współpracy w zakresie wszelkiej pomocy, której mogą nam udzielić”.

Wojciech Blachowicz przypomina, że „podpisy mieszkańców nigdy nie trafią do Urzędu Miasta Cieszyn, ani w ręce burmistrza, gdyż podpisane karty dostarczymy bezpośrednio do Państwowej Komisji Wyborczej w Bielsku-Białej. Zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Wyborczym, w referendum będzie mógł wziąć udział każdy, kto w Cieszynie mieszka, uczy się lub pracuje, również w przypadku braku meldunku. Jedyne, co należy uczynić w wypadku braku zameldowania, to z odpowiednim wyprzedzeniem dopisać się do rejestru wyborców”.

Organizatorzy referendum podają 8 argumentów za odwołaniem burmistrza Mieczysława Szczurka. Są nimi: (1) kurczący się rynek pracy w Cieszynie, (2) konieczność emigracji za pracą, (3) stan cieszyńskiego dworca kolejowego i autobusowego, (4) stan dróg, (5) decyzje kadrowe burmistrza, (6) ucieczka imprez festiwalowych z miasta, (7) brak przychylności i otwartości władz na pomysły mieszkańców oraz (8) brak rozwoju miasta.

Wszelkie informacje dotyczące inicjatywy można znaleźć na stronie www.referendumwcieszynie.pl.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: