Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

20-latek ukradł samochód

W Goleszowie doszło do zatrzymania 20-latka. Mundurowi z Komisariatu w Ustroniu zatrzymali podejrzanego w skradzionym pojeździe.

Policjanci z Ustronia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu w Goleszowie. Sprawca następnego dnia był już w rękach policjantów. - Został zatrzymany w kradzionym pojeździe, w którym zdążył zmienić numery rejestracyjne - na skradzione z innego auta. 20-latek został tymczasowo aresztowany - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


Do zatrzymania doszło w niespełna dobę po zgłoszonej kradziezy pojazdu.  - 20-latek we wtorek (21 listopada) wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonej i fakt pozostawienia przez nią otwartego pojazdu i kluczyka w stacyjce. Podejrzany wykorzystał „okazję” i odjechał volkswagenem jak swoim - dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

Pokrzywdzona o kradzieży poinformowała natychmiast Policję. Niestety nie widziała sprawcy, a miejsce zdarzenia nie było objęte monitoringiem. -  Policjanci na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali podejrzewanego o popełnienie tego, a także wielu innych przestępstw, mężczyznę. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. Już następnego dnia poszukiwany przez policjantów, ale również przez cieszyński sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego 20-latek, został zatrzymany w Ustroniu - dodaje podkom. Krzysztof Pawlik.

Był zaskoczony, bo w kradzionym samochodzie zmienił już tablice rejestracyjne, które ukradł dzień wcześniej z pojazdu w Cieszynie. - Lista jego występków jest jednak o wiele dłuższa. Policjanci z Ustronia zebrali materiał dowodowy wskazujący na to, że popełnił on co najmniej 13 innych przestępstw, w tym kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu, kradzież innych samochodów, rowerów, telefonów, artykułów sklepowych i posiadanie narkotyków. Dodać należy, że 20-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa - kwituje rzecznik cieszyńskiej komendy.

Policjanci zwrócili samochód i inne przedmioty ich prawowitym właścicielom. Za popełnienie tych przestępstw odpowie przed sądem, który już teraz, na wniosek policjantów i prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: