2. pijanych, 17. kolizji

Dwóch pijanych kierowców, siedemnaście kolizji i jeden wypadek, w którym jedna osoba została ranna - tak wygląda wstępny bilans działań ''Znicz 2017'' na drogach powiatu cieszyńskiego.

Akcja znicz rozpoczęła się w piątek a zakończy dziś w nocy. Już teraz cieszyńska policja przygotowała bilans zdarzeń drogowych za te kilka ostatnich dni.  W tym czasie nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwało łącznie ponad 200 policjantów z wydziałów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnego, którzy byli wspierani przez strażników miejskich oraz funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego i straży granicznej. Policjanci pojawiali się w newralgicznych miejscach i w razie potrzeby kierowali ruchem.

Nie zabrakło policjantów w rejonie cmentarzy, gdzie patrolowali również parkingu,  gdzie odwiedzający groby zostawili swoje samochody. -  Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Kontrolowali również prędkość jazdy oraz stan trzeźwości kierujących – informuje Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazuje, do tej  pory mundurowi  zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Na drogach doszło do 17 kolizji. Odnotowano także 1 wypadek, w którym 1 osoba została ranna. -  Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek około 12.30 na ulicy Barteczka w Cieszynie. 43-letni kierowca opla potrącił  26-letniego mężczyznę wykonującego prace porządkowe na drodze. Ranny pieszy z urazem nogi trafił do szpitala.  – opisuje Domagała. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy kryminalni.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją