Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

160 interwencji w powiecie - Sylwestrowa Noc

W Noc Sylwestrową oraz pierwszy dzień Nowego Roku nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało kilkudziesięciu policjantów, którzy przeprowadzili ponad 160 interwencji dotyczących między innymi: zakłócania ciszy nocnej, awantur domowych, dewastacji mienia oraz włączonych alarmów w sklepach i bankach.

Kilkanaście razy mundurowi interweniowali w lokalach, które zorganizowały zabawy sylwestrowe, a także w domach i na ulicy. Powód jak zwykle ten sam: kłótnie, awantury, zakłócenia ciszy nocnej, ktoś wybił szybę albo pomylił mieszkanie i uporczywie dobijał się do drzwi

Kilkudziesięciu pracowników służb ochrony mienia pilnowało porządku z mundurowymi podczas zabezpieczania imprez powitania Nowego Roku w Brennej, Ustroniu, Wiśle i Cieszynie. Straże Miejskie również wystawiły swoje siły wspierając policjantów w służbie. Funkcjonariusze, głównie reagowali na zakłócenia spokoju i porządku, zarówno w domach jaki i miejscach publicznych. 

- Podczas odpalania fajerwerków wielokrotnie włączały się alarmy w sklepach i bankach. Każdy taki przypadek stróże prawa musieli sprawdzić, czy nie doszło do włamania. Kilkanaście razy mundurowi interweniowali w lokalach, które zorganizowały zabawy sylwestrowe, a także w domach i na ulicy. Powód jak zwykle ten sam: kłótnie, awantury, zakłócenia ciszy nocnej, ktoś wybił szybę albo pomylił mieszkanie i uporczywie dobijał się do drzwi. Dla sześciu nietrzeźwych osób, które dopuściły się naruszenia ładu i porządku, noc sylwestrowa zakończyła się doprowadzeniem do wytrzeźwienia w bielskiej izbie wytrzeźwień –  informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: