Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

150 rowerzystów jedzie z Beskidów do Gdańska

Już nie mogę się doczekać - mówi 12-letni Patryk Mazurek. Od trzech lat marzył, by tak jak dziadek, pojechać rowerem z Beskidów aż nad Bałtyk. Wczoraj to marzenie zaczęło się spełniać. Patryk jest najmłodszym uczestnikiem drugiego Rajdu Wisły. Rajd miał dwie linie startowe. W piątek rano z wiślańskiego Rynku wyruszyło 100 cyklistów. W południe spod Ratusza w Bielsku-Białej podróż rozpoczęło kolejnych 50 osób. Obie grupy połączyły się w jeden peleton w Czechowicach-Dziedzicach.

Rajd promuje ideę Wiślanej Trasy Rowerowej - biegnącej wzdłuż rzeki około 1300-kilometrowej drogi dla rowerzystów. Inicjatorką projektu jest europosłanka Grażyna Staniszewska. Pierwszy rajd wystartował 1 maja 2004 r., w dniu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tegorocznym, organizatorzy z Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów, chcą uczcić 50. rocznicę istnienia Wspólnoty. Zabrali ze sobą szarfy, na których zbierane będą podpisy poparciatrasy, petycje do samorządów oraz list młodych bielszczan do Sejmu dzieci i młodzieży.

W peletonie jadą uczniowie z Bielska, Pisarzowic, Torunia, Szkoły Lotniczej z Dęblina, młodzież z krajów UE. Dwoma tandemami pokonują trasę niewidomi rowerzyści z opiekunami. Patryk Mazurek jest najmłodszym uczestnikiem, natomiast najstarszym 73-letni Mikołaj Symiw. Trasa liczy 15 etapów. Wczoraj rowerzyści dotarli do Oświęcimia, stamtąd wyruszą w sobotę do Krakowa. Pod pomnikiem Neptuna w Gdańsku mają zjawić się 8 czerwca.

źródło: Dziennik Zachodni
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: