Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

15-lecie działalności Sekcji Miłośników Militariów CKH

Do 16 grudnia możemy podziwiać w Muzeum Śląska Cieszyńskiego wystawę okolicznościową, która powstała z okazji 15-lecia działalności Sekcji Miłośników Militariów CKH. Wystawa prezentuje działalność Sekcji na przełomie kilkunastu lat oraz wybrane eksponaty związane z najnowszą historią Śląska Cieszyńskiego.

Wernisaż wystawy został połączony z obchodami Święta Niepodległości. - Jest to wystawa zorganizowana z okazji piętnastolecia działalności istnienia naszego Klubu. Pokazujemy na niej zarówno zdjęcia ii dokumenty, które udało się zgromadzić w ciągu tych lat, jak i osoby z którymi mieliśmy okazję i przyjemność współpracować. Na wystawie prezentujemy również wybrane pamiątki z historii Śląska Cieszyńskiego, efekt naszych zbiorów – wyjaśnia Krzysztof Neścior założyciel Sekcji Miłośników Militariów, twórca Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich.

Na ekspozycji oprócz materiałów związanych z działalnością SMM, można zobaczyć unikatowe pamiątki ze zbiorów jej członków. Między innymi: artefakty po katastrofach lotniczych, mundury historyczne oraz ekspozycje pamiątek po 4 P.S.P. z Cieszyna. Ciekawą propozycją są archiwalne kroniki Cieszyn. 

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: