Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

1,5% dla Meli z Cieszyna

Coroczne rozliczanie podatków to obowiązek, ale przekazanie 1,5% swoich podatków to wybór. Możesz, ale nie musisz, przekazać część należnych podatków – zamiast do budżetu Państwa - na organizacje charytatywne lub osoby potrzebujące. To pomoc, która Cię nic nie kosztuje! Wesprzyj sześcioletnią Melanię Pawliczek z Cieszyna w jej walce z podstępną chorobą!

Melania Pawliczek – Walka z SMA 1

Melania Pawliczek to sześcioletnia dziewczynka z Cieszyna, która cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną o nazwie rdzeniowy zanik mięśni (SMA - Spinal Muscular Atrophy). SMA to poważne schorzenie neurologiczne, które prowadzi do postępującej utraty funkcji mięśniowej i trudności w oddychaniu oraz połykaniu. Więcej o chorobie pisaliśmy: 4-letnia wojowniczka z Cieszyna

Kiedyś dzieci z ta chorobą nie dożywały 2 lat. Dzięki nowoczesnej terapii dziś mają szansę na życie, jednak rehabilitacja i nieustanna terapia wymagają dużych środków.

Od momentu diagnozy (kiedy Mela miała 18 miesięcy), mama Meli, Elwira, była pracownica Firmy Optimal, prowadzi intensywną walkę o zdrowie i życie swojej córki. Melania wymaga ciągłej opieki oraz kosztownych terapii, które mogą opóźnić postęp choroby i poprawić jej jakość życia. Koszty leczenia i rehabilitacji znacząco przekraczają jednak jej możliwości finansowe. Dlatego też każda forma wsparcia jest dla nich nieoceniona.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Przekazanie 1,5% podatku na rzecz wybranej organizacji charytatywnej lub osoby potrzebującej jest niezwykle proste. Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym w odpowiednim miejscu wpisać numer KRS danej organizacji. To wszystko! Dzięki temu nasz podatek zostanie wykorzystany na cele charytatywne, a my możemy poczuć się dobrze, wiedząc, że pomagamy innym.

- Mela potrzebuje intensywnej rehabilitacji, wózków, a także innego zaopatrzenia rehabilitacyjnego m.in. ortez, gorsetu czy kamizelek odciążających. W tym roku będzie potrzebowała nowego wózka aktywnego, którego koszt to min. kilkanaście tysięcy złotych. Ze względu na jej intensywny wzrost będzie potrzebowała dalszej rehabilitacji przynajmniej w takim zakresie jak do tej pory, dlatego jeśli pomyślicie, że to właśnie Meli możecie przekazać swoje 1,5% podatku będę Wam ogromnie wdzięczna, a Wy realnie pomagacie nam walczyć z chorobą – apeluje mama Meli. 

Wpisz w rozliczeniu PIT: NR KRS 0000387207 
Cel szczegółowy: 1793 Melania Pawliczek 

Inne formy pomocy

SMS Charytatywny - Melę można wesprzeć wpłacając również środki SMSem.  Wysyłając sms o treści JESTEM 1793 pod numer 75142

Darowizna:
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 
Fundacja „Serce dla Maluszka” 
Tytułem: 1793 Melania Pawliczek 

 

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: