Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

110 skoków dla Bolko Kantora

Stowarzyszenie Cieszymir realizuje akcję 110 skoków na 110 rocznicę urodzin Adolfa Bolko Kantora. To tylko jeden z etapów większego projektu, który ma na celu promowanie postaci i wydarzeń ważnych dla naszego powiatu. Istotnym elementem jest również wyszkolenie skoczka spadochronowego.

Stowarzyszenie Cieszymir realizując swoje cele statutowe rozpoczęło projekt „Cichociemni Dębowiec Ziemia Cieszyńska”. Celem projektu jest kultywowanie tradycji spadochroniarskiej w naszym regionie oraz wyszkolenie skoczka spadochronowego uprawnionego do wykonania wszelkiego rodzajów skoków oraz szkoleń, promując przy tym postacie oraz wydarzenia związane z ziemią cieszyńską. Projekt swoim patronatem objął XVIII oddział Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy.

Stowarzyszenie Cieszymir wraz z Zarządem Oddziału wytypowało osobę, która podejmie się tego wyzwania, a zdobyte doświadczenie będzie mogła przekazać kolejnym pokoleniom spadochroniarzy, którzy kształcą się w klasach mundurowych cieszyńskich szkół. Obecnie uczniowie muszą korzystać z pomocy instruktorów spoza naszego regionu.

Wszystko zaczęło się od kursu zorganizowanego przez akredytowane przez związek Centrum Szkolenia Spadochronowego Służb Mundurowych w którym szkoli się również młodzież z cieszyńskich szkół. Po zakończonym szkoleniu metodą Static Line do realizacji tego zadania wybrano skoczka Wojciecha Błachowicza. Do tej pory udało mu się zakończyć kurs Accelerated Free Fall, który umożliwia wykonywanie skoków z opóźnionym otwarciem spadochronu oraz wykonać ponad 40 takich skoków. Wraz z początkiem 2020 roku rozpoczął kolejny etap, który ma zakończyć się zdobyciem licencji spadochronowej B.

Wyszkolenie skoczka to jeden z elementów projektu. Drugim ważnym aspektem jest promowanie postaci i wydarzeń związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. Pierwsza tego typu akcja to 110 skoków w rocznicę urodzin Adolfa Bolko Kantora. Etap ten Stowarzyszenie zamierza zakończyć 15 sierpnia, czyli w rocznicę urodzin Bolko Kantora. Na tym jednak nie koniec. W planach również inne akcje m.in. związana z 80. rocznicą Pierwszego Zrzutu Cichociemnych w Dębowcu, która przypada za rok.  

 

 

MSZ/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-19 19:49:45
wyśmienity cwaniaczek: a huj to kogoś obchodzi !!!!! 110 skoków do apteki dla seniora po wykup leków TO TAK !!!!!! qwa mamin synki i córusie tatusia który im to sponsoruje powinny się zesrać w gacie ze wstydu , że mają czelność na takie niusy !!!!!! A DUPNIJ SIĘ W ŁEB JEDNA Z DRUGIM
2020-03-19 20:34:42
gocha72: ...uj z Tobą wyśmienity cwaniaczku i dupnuj się w swój glupi łeb bo już nie idzie twoich wypocin czytać.
2020-03-19 21:12:25
wyśmienity cwaniaczek: widzę, że gocha z paraszutem ma do czynienia ???? pewnie kura domowa z korpo , która myśli , że to jest cool............. żąłój 47 - letnia BABO :)
2020-03-20 07:11:29
koszor: Koronawirus to druga pandemia. Pierwszą przyniósł internet - hejt, chamstwo i głupotę. A gdzie chociaż trochę szacunku do drugiej osoby? Po co takie wyzwiska? Nawet nie ma się za bardzo o co kłócić.
2020-03-20 08:51:47
Szantrapa: Ten cały Bolko to był pijak i rozrabiaka, szpitale nie mają kasy na środki dezynfekujące a ci wywalają kase w "powietrze" . Banda niepoważnych ćwoków .
2020-03-22 19:14:08
Miamara: Znałeś go buraku, że twierdzisz , że pijak
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: