Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

103. urodziny świętowała Pani Helena

To niecodzienny jubileusz, bo aż 103 urodziny. Uroczyście świętowała je Helena Górniak z Goleszowa.

Mieszkanka Goleszowa Pani Helena świetowała 103. urodziny. Z tej okazji wójt Sylwia Cieślar przybyła do jubilatki z wizytą, składając najserdeczniejsze życzenia w imieniu własnym, jak i mieszkańców gminy Goleszów, gdyż, jak mówi - Osiągnięcie takiego wieku przez naszą mieszkankę to prawdziwa duma i radość dla nas wszystkich -

Helena Górniak urodziła się dokładnie 15 lipca 1920 r. w Żukowie Górnym na Zaolziu, jako córka Jana Danysia i pochodzącej z Hermanic Zuzanny z domu Sikora.
Miała dwóch braci i dwie siostry. Uczęszczała do polskiej szkoły podstawowej w rodzinnym Żukowie, a następnie została zapisana do niemieckojęzycznej szkoły w Czeskim Cieszynie.

Szkoła była dla niej pierwszym małym oknem na świat, niestety po trzech latach edukacji, z przyczyn rodzinnych w dużej mierze związanych ze śmiercią ojca, musiała zrezygnować z nauki. Wróciła do Żukowa, aby pomóc zajmować się domem i gospodarstwem rolnym.

W wieku 17 lat Helena ukończyła trzymiesięczny kurs w szkole rolniczej w Międzyświeciu, w czasie którego doskonaliła umiejętności związane z prowadzeniem domu i pracą na roli. Swojego męża Pawła Górniaka poznała odwiedzając rodzinę w Godziszowie. Po ślubie zamieszkali wspólnie na gospodarstwie męża w Goleszowie, gdzie urodziło im się sześcioro dzieci.

Teraz cała rodzina ma powód do dumy świętując 103 urodziny.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-10-03 02:04:11
krzysztof.nnn: i to ma sens
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: