Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

101. urodziny Jana Kuboka z Goleszowa

We wtorek (27 sierpnia) Jan Kubok z Goleszowa Równi obchodził swoje 101. urodziny. Z tej okazji Jubilata odwiedzili Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar oraz Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Karol Lipowczan. Życzyli oni solenizantowi dużo szczęścia, pomyślności i kolejnych lat w zdrowiu.

Pan Jan kształcił się w gimnazjum i liceum w Cieszynie. W maju 1939 roku zdał maturę, a już w sierpniu otrzymał wezwanie do odbycia służby w junackich obozach pracy – pracował przy budowie drogi w dolinie Kościeliskiej, a potem kopał rowy przeciwczołgowe.

20 kwietnia 1940 r. zostaje aresztowany i osadzony w obozie koncentracyjnym w Dachau, a następnie w Gusen. Pod koniec lutego 1940 roku rozpoczyna pracę w Wiedniu, w zakładach wojskowych „Siemens Und Halske”, a następnie w zakładach Simensa w Babenberg.

Po II wojnie światowej pracował w Kopalni „Wujek”, jako pracownik fizyczny. Uzupełnia swoją wiedzę (technikum, studia, kursy), awansuje i ostatecznie zawodową pracę kończy na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych tej kopalni.

W latach 80. minionego stulecia angażował się m.in. w pracę społeczną przy budowie gazociągu w tej części Goleszowa. Przez 2,5 kadencje był sołtysem tej wsi. Doczekał się kilku prawnucząt.

(red./goleszow.pl)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-29 12:11:13
Tustela: Wszystkiego najlepszego,a zdrowia to głównie życzy krajan z pod Czantoryje :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: