Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

100-lecie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu

Seria imprez i uroczystości składała się w ubiegłych miesiącach br. na jubileusz 100-lecia istnienia Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu. Było wiele wzruszeń, radosnych spotkań z dawno niewidzianymi kolegami ze szkolnej ławki, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, bieg nordic walking czy uroczysta Gala.

W 1922 roku dzięki staraniom  członków Towarzystwa Rolniczego  rozpoczęła działalność zimowa szkoła rolnicza w Międzyświeciu.  Przez następne dziesięciolecia  zmieniały się formy organizacyjne i programy nauczania, ale szkoła zawsze  prowadziła kształcenie w kierunkach rolniczych i okołorolniczych, służąc społeczności całego regionu. 

Już od początku roku Szkoła zorganizowała cykl spotkań z absolwentami.

21 maja 2022 odbył się marsz nordic walking - z okazji 100-lecia ZSP-T połączony z akcją promującą przeszczepy szpiku kostego – zobacz zdjęcia: Marsz Nordic Walking w Międzyświeci

W piątek, 24 czerwca w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji 100-lecia Szkoły połączone z uroczystym zakończeniem roku szkolnego. Zobacz fotorelację

25 czerwca 2022 – miały miejsce główne uroczystości  jubileuszowe:  Msza św. w Kościele Piotra i Pawła w Skoczowie; Gala jubileuszowa  w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie;  Piknik jubileuszowy i spotkanie absolwentów w Międzyświeciu.

Ostatni akt obchodów odbył się 26.06.2022 w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Trójcy w Skoczowie podczas nabożeństwa. Kazanie wygłosił ks. dr Alfred Borski do liturgii z czytaniem tekstów usłużyły Dyrektor Halina Sobczyk oraz Wicedyrektor byłego oddziału szkoły w Strumieniu Barbara Kożdoń-Zmełty,  rys historyczny powstania szkoły przedstawił teolog Bogusław Czyż. Życzenia Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. dra Adriana Korczago dla Szkoły Jubilatki zostały złożone na ręce Pani Dyrektor Barbary Lasoń. Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu jubileusz 100-lecia szkoły.

Nagranie Gali w Teatrze Elektrycznym:

 

 

Zobacz więcej na profilu Jubilatki na Facebooku: Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: