Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

10-latka z Cieszyna nagra piosenkę z Rubikiem

Antonina Kraszewska uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie wygrała konkurs muzyczny. W nagrodę nagra piosenkę z Piotrem Rubikiem – znanym polskim kompozytorem i dyrygentem.

10-letnia Antonina Kraszewska z Cieszyna wygrała konkurs muzyczny zorganizowany przez krakowską szkołę językową. Zadaniem uczestników zabawy było nagranie piosenki w języku angielskim. Konkurs podzielono na 3 tury. Podczas każdego spotkania główny juror – znany polski kompozytor, dyrygent i wokalista Piotr Rubik oceniał i zwracał uwagę na najlepsze wykonania. Na wskazanych w ten sposób kandydatów do nagrody głównej można było oddać głos przez Internet. Antosia zdobyła 974 głosy i wygrała.

Tak, występ 10-latki z Cieszyna ocenił Piotr Rubik – Bardzo ładnie śpiewasz. Czyściutko. Podoba mi się to, że sobie sama grasz i umiesz grać na keyboardzie. To bardzo dobrze wróży na przyszłość. Ponieważ jeśli śpiewamy, jeśli chcemy robić karierę piosenkarską to niezwykle przydaje się umiejętność grania na instrumencie.

Antonina w nagrodę wspólnie z Piotrem Rubikiem nagra cover utworu w języku angielskim w profesjonalnym studiu nagrań w Warszawie.  Bardzo się cieszę z wygranej. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a myśl że będę miała okazję nagrywać w studio piosenkę z takim artystą jak Pan Piotr Rubik jest wręcz nie do pojęcia. Udział w konkursie był dla mnie dużym przeżyciem, pełnym emocji, wzruszeń ale też i obaw, gdyż od początku wiadomym było iż będzie trzeba się zmierzyć z opinią Pana Piotra, która jak się później okazało była bardzo przychylna, cieszę się z tego bardzo. Praca nad samą piosenką i nagraniem była czystą przyjemnością, ja uwielbiam to robić. Dziękuję wszystkim za oddane głosy w ostatnim finałowym etapie, a także gratuluję z serca wszystkim innym osobom biorącym udział w konkursie. Co tu dużo mówić, jestem po prostu przeszczęśliwa – przyznała w rozmowie z OX.PL Antonina Kraszewska.

To nie jedyny sukces który ma na swoim koncie. Antonina jest laureatką wielu międzynarodowych, ogólnopolskich festiwali wokalnych, konkursów i przeglądów piosenki. W zeszłym roku pomimo pandemii udało się jej zdobyć m.in. nagrodę 1 stopnia, czyli 1 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Digi Talenty 2020;  Srebrny laur w Ogólnopolskim Festiwalu 2020 w Sędziszowie; 1 miejsce  w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Legni”; 2 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Skowroneczek” Nowy Sącz 2020 - Koncert finalistów w październiku  był transmitowany przez  TVP ABC.

Antonina występuje również na deskach  Opery Śląskiej w Bytomiu, od 2013 roku działa w Zespole Teatralnym w Cieszynie, który co roku wystawia spektakle w Teatrze im. Adama Mickiewicza pt. „Gość Oczekiwany”, „Jasełka Tradycyjne” oraz „Misterium Męki Pańskiej”, często uświetnia również swoim solowym śpiewem śluby w kościele przy akompaniamencie organ  i wiolonczeli – wraz z tatą i bratem tworząc trio.

 

Zobacz:

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-07 20:47:50
Anonimus: Brawo Tośka!
2021-03-07 22:40:04
gocha72: Gratulacje:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: