Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Roboty, terroryści i marzenia

Chcesz zobaczyć średniowieczny komputer? Albo skonstruować robota? A może masz ochotę poddać się masażowi dźwiękiem? Nie wiesz dlaczego strzelaniu towarzyszy odrzut? Słyszałeś o pierwiastkowaniu liczb ujemnych? Co sprawia, że terroryści są zdolni do odpalenia bomby w tłumie? Po co nam marzenia? Jeśli te i podobne zagadnienia spędzają Ci sen z powiek, albo po prostu jesteś ciekawy świata, zarezerwuj sobie koniecznie trzy dni 19, 20 i 21 marca i przyjdź na V Festiwal Nauki w Cieszynie.

Festiwal Nauki organizowany w Cieszynie przez Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej to przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane do wszystkich mieszkańców Cieszyna i województwa śląskiego: uczniów, studentów, nauczycieli: - Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i adresowany jest wszystkich osób, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, umiejętności, poznaniem najnowszych odkryć i wyników badań naukowych czy – ogólnie rzecz ujmując – wszechstronnym rozwojem własnym. Zamierzeniem organizatorów jest, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Dlatego przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie jego uczestnikom różnych dziedzin nauki, problemów, które nauka rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną. Celem festiwalu jest też przedstawienie postępu nauki w różnych dyscyplinach oraz zaprezentowanie nowych kierunków, w jakich się rozwija - wyjaśnia Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB.

W ubiegłym roku Cieszyn zmagał się z pytaniami o budowniczych piramid, mówiono o wampirach w kulturze, pytano o podstawy aerodynamiki i meteorologii lotniczej, pytano "Jak skutecznie negocjować?", w tym roku równie ciekawe wykłady czekają na wszystkich głodnych wiedzy: - Poprzednie edycje tego projektu pokazały, że współczesna nauka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta oraz całego Podbeskidzia. Wierzę, że piąta edycja Festiwalu nauki w Cieszynie, podobnie jak w latach minionych, będzie doskonałą okazją do poznania wielu ciekawostek i osiągnięć ze świata nauki. Zachęcam wszystkich do udziału w tej cennej inicjatywie! - zachęca patron honorowy Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta.

Portal OX.pl jest patronem medialnym IV Festiwalu Nauki w Cieszynie. Na stronie Festiwalu oraz poniżej do pobrania szczegółowy program imprezy.

PROGRAM V FESTIWALU NAUKI W CIESZYNIE (pdf)

Uwaga! Ze względu na prośby, ze strony szkół średnich, nastąpiły drobne zmiany w harmonogramie. Zmianie uległy godziny następujących wykładów:

Wtorek 19 marca 2013 r.

12.30 - 13.30 - Aula WSB
Zasady zachowania w fizyce – czy można je ominąć?
dr inż. Jerzy Stasz
Środa 20 marca 2013 r.


Czwartek 21 marca 2013 r.

10.45 – 11.45 - Aula WSB
Kim są terroryści? Czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o Al-Kaidzie, ale baliście się zapytać
dr Paulina Polko

12.00 - 13.00 - Aula WSB
Udzielanie pierwszej pomocy – wypadki sportowe
mgr Grzegorz Słomczyński

13.10 – 15.30
Miejsce: SALA ZST
Turniej piłki nożnej halowej

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: