Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą pieniądze, będzie wesoło

Trzy szkoły ze Śląska Cieszyńskiego będą miały nowe place zabaw dzięki programowi ''Radosna Szkoła'': Jaworze, Wisła i Istebna. Wczoraj (4.03.2014) Wojewoda Śląski poinformował o zatwierdzeniu wniosków rekomendowanych do przyznania wsparcia.

O dofinansowanie w ramach kolejnej edycji programu "Radosna Szkoła" starały się 62 szkoły z województwa śląskiego, dotacje przyznano większości z nich - 58 placówek dostanie pieniądze - 44 z nich na nowe place zabaw, pozostałe na pomoce dydaktyczne.

Wśród zakwalifikowanych szkół są trzy z terenu Śląska Cieszyńskiego: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej w Jaworzu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zespole Szkół Specjalnych im. dr St. Kopczyńskiego przy Wojewódzkim Centrum Pediatrii "Kubalonka" w Istebnej oraz Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wiśle.

Koszt placu zabaw szkoły z Jaworza szacowany jest na 230 900 zł, dofinansowanie ma stanowić połowę tej kwoty, W Wiśle oszacowano koszt placu na 134 181 zł, a dofinansowanie ma wynieść 63 850 tys. Z kolei istebniańska szkoła wnioskowała o 60 tys. wsparcia, co stanowi 50-% wartości przedsięwzięcia.

Z tego samego programu rządowego w powiecie skorzystały już dzieci z np. Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cieszynie. W 2009 roku pozyskano tam fundusze na wyposażenie sali zabaw, a w 2011 na nowy plac zabaw. Dofinansowanie z tego programu dostały też inne szkoły z powiatu, m.in. SP 1 w Skoczowie, ZS nr 5 z Pogórza, SP nr 1 w Ustroniu-Polanie, SP nr 6 w Ustroniu, SP nr 3 w Wiśle i inne.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: