Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3815komentarzy: 7

Cieszyn: Sztabu nie było ale wolontariusze nie zawiedli

11-01-2016 16:30

Mimo, iż w Cieszynie nie zawiązał się sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to w niektórych miejscach można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Charakterystyczne serduszka WOŚP czekały m.in. w Szpitalu Śląskim i na rynku.
Cieszyn: Sztabu nie było ale wolontariusze nie zawiedli Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ

W tym roku w Cieszynie nie zawiązał się sztab WOŚP. Mimo wszystko wolontariusze z innych sztabów nie zawiedli i pojawili się w mieście po polskiej stronie Olzy. Jednym z miejsc, gdzie można było ich spotkać, był Szpital Śląski. Wolontariusze ze skoczowskiego sztabu zbierali tam do „serduszkowej” puszki od godziny 11.00. Jak poinformowała nasz portal Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie w tym roku udało się zebrać 2 272, 59 zł.

W Cieszynie na rynku i w wybranych punktach pojawili się również wolontariusze ze sztabu z Kończyc Wielkich oraz ze sztabu Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie. Dziś jesteśmy towarem deficytowym w Cieszynie. Wszyscy za nami chodzą. Wrzucają do puszek chyba nawet więcej niż w poprzednich latach. Cieszymy się, że idea stworzona 24 lata temu mimo, iż nie zawiązał się sztab, jest w Cieszynie kontynuowana. Spotykamy się z samymi pozytywnymi reakcjami. Ludzie cieszą się, że jesteśmy, bo ta akcja służy przecież nam wszystkim – przyznał w rozmowie z nami Tomasz Piwocha ze sztabu Czerwonego Krzyża w Cieszynie.

Z PCK Cieszyn można było wczoraj spotkać 14 wolontariuszy. Wspierają nas również wolontariusze ze Skoczowa, Pruchnej i Kończyć Wielkich. Cieszyn nie dał rady w tym roku, ale my jesteśmy i inne grupy przyjechały nas wspierać – podkreślał Piwocha.

Wolontariuszom PCK z Cieszyna udało się zebrać ponad 16 tysięcy: - Zebraliśmy 16.639 zł i 10 gr, najbogatsza puszka wyniosła 3720 zł i 10 gr - podaje Piwocha.

Czytaj również:

 

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 11-01-2016 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dyżurny
11-01-2016 18:50
dyżurny
A burmistrz wrzucił chociaż złotówkę ??
Margen
11-01-2016 19:40
Margen
Wrzucił !!! na tacę! tak ma w genach:)
charczek
12-01-2016 00:27
charczek
a moze zmadrzeli i nie chca finansowac pajaca owsiaka i jego rodziny
dehawu
12-01-2016 05:39
dehawu
jeśli kiedyś znajdziesz się w szpitalu charczku,albo ktoś z twoich bliskich (o ile takich masz)-życzę ci ,żebyś zobaczył nad sobą lub obok siebie-serduszko Orkiestry
syroma
12-01-2016 09:22
syroma
A wtedy charczku trzeba iść za ciosem i nie skorzystać, wtedy możesz napisać sms do rydzyka z prośbą o wsparcie. Napewno nie odmówi bliźniemu w potrzebie.
babajaga52
12-01-2016 17:54
babajaga52
Jaki urząd takie działania-nic dodać!!!!Jest mi wstyd za tych ,którzy byli odpowiedzialni za organizację sztabu w Cieszynie.Jeżeli hufiec nie mógł,trzeba było odpowiednio wcześniej zwrócić się do szkół.Uczniowie na pewno by zorganizowali zbiórkę.Pozostał niesmak,jak zwykle niemota urzędnicza dała o sobie znać.
V0yager
12-01-2016 20:47
V0yager
Specjalnie odwiedziłem w niedzielę Lidla w poszukiwaniu puszki WOŚP - WSTYD WSTYD WSTYD za Cieszyn!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

PE.EL feat. Wójt i utwór o Gminie Hażlach

30-07-2016 19:00

Powstała piosenka o Gminie Hażlach. Swoją premierę będzie miała po wakacjach, póki co trwają prace nad klipem. Kawałek o Gminie jest efektem współpracy rapera z Kończyc Wielkich i Wójta Gminy Hażlach. O swojej twórczości i pomyśle na muzyczną promocję Gminy Hażlach – mówi w rozmowie z naszą redakcją raper PE.EL, czyli Przemysław Gazurek. O komentarz poprosiliśmy również Wójta Grzegorza Sikorskiego.

wyświetleń: 1080komentarzy: 0

Strażacy łapali węże

30-07-2016 18:55

Nietypową akcję mieli dziś strażacy z OSP w Kończycach Małych. Najpierw usuwali drzewo, które tarasowało wjazd a później łapali węże…

wyświetleń: 1891komentarzy: 1

Na szlak! Z ORSIPem...

30-07-2016 17:10

Mapy sprzed stu lat, informacja o natężeniu ruchu, miejscach z największą ilością wypadków, a ostatnio także szlaki piesze i rowerowe. Możliwości ORSIP się poszerzają.

wyświetleń: 387komentarzy: 0

Jest umowa na Stawową

30-07-2016 15:15

Pieniądze na remont Stawowej w Pruchnej będą na pewno. Gmina Strumień podpisała umowę na przyznanie środków.

wyświetleń: 796komentarzy: 1

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (31/7/16)

30-07-2016 13:30

W dzisiejszym artykule przytoczymy m.in. artykuł o trudnościach z przestępczością wśród dzieci... nie zabraknie jednak elementów humorystycznych.

wyświetleń: 238komentarzy: 0

Przebudują boczną od Morcinka w Kaczycach

30-07-2016 11:40

Boczna droga gminna przy ul. Morcinka w Kaczycach będzie przebudowana. Urząd Gminy Zebrzydowice ogłosił przetarg.

wyświetleń: 1027komentarzy: 0

22 rajdowe kilometry

30-07-2016 09:50

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (31.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

wyświetleń: 1351komentarzy: 1

70 tys. zł za oświetlenie ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach

30-07-2016 07:55

Niemal 70 tysięcy zł wyda Gmina Zebrzydowice na oświetlenie prawie półkilometrowego odcinka ulicy ks. A. Janusza.

wyświetleń: 1197komentarzy: 1

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 2074komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.