Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4114komentarzy: 7

Cieszyn: Sztabu nie było ale wolontariusze nie zawiedli

11-01-2016 16:30

Mimo, iż w Cieszynie nie zawiązał się sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to w niektórych miejscach można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Charakterystyczne serduszka WOŚP czekały m.in. w Szpitalu Śląskim i na rynku.
Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ

W tym roku w Cieszynie nie zawiązał się sztab WOŚP. Mimo wszystko wolontariusze z innych sztabów nie zawiedli i pojawili się w mieście po polskiej stronie Olzy. Jednym z miejsc, gdzie można było ich spotkać, był Szpital Śląski. Wolontariusze ze skoczowskiego sztabu zbierali tam do „serduszkowej” puszki od godziny 11.00. Jak poinformowała nasz portal Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie w tym roku udało się zebrać 2 272, 59 zł.

W Cieszynie na rynku i w wybranych punktach pojawili się również wolontariusze ze sztabu z Kończyc Wielkich oraz ze sztabu Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie. Dziś jesteśmy towarem deficytowym w Cieszynie. Wszyscy za nami chodzą. Wrzucają do puszek chyba nawet więcej niż w poprzednich latach. Cieszymy się, że idea stworzona 24 lata temu mimo, iż nie zawiązał się sztab, jest w Cieszynie kontynuowana. Spotykamy się z samymi pozytywnymi reakcjami. Ludzie cieszą się, że jesteśmy, bo ta akcja służy przecież nam wszystkim – przyznał w rozmowie z nami Tomasz Piwocha ze sztabu Czerwonego Krzyża w Cieszynie.

Z PCK Cieszyn można było wczoraj spotkać 14 wolontariuszy. Wspierają nas również wolontariusze ze Skoczowa, Pruchnej i Kończyć Wielkich. Cieszyn nie dał rady w tym roku, ale my jesteśmy i inne grupy przyjechały nas wspierać – podkreślał Piwocha.

Wolontariuszom PCK z Cieszyna udało się zebrać ponad 16 tysięcy: - Zebraliśmy 16.639 zł i 10 gr, najbogatsza puszka wyniosła 3720 zł i 10 gr - podaje Piwocha.

Czytaj również:

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 11-01-2016 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dyżurny
11-01-2016 18:50
dyżurny
A burmistrz wrzucił chociaż złotówkę ??
Margen
11-01-2016 19:40
Margen
Wrzucił !!! na tacę! tak ma w genach:)
charczek
12-01-2016 00:27
charczek
a moze zmadrzeli i nie chca finansowac pajaca owsiaka i jego rodziny
dehawu
12-01-2016 05:39
dehawu
jeśli kiedyś znajdziesz się w szpitalu charczku,albo ktoś z twoich bliskich (o ile takich masz)-życzę ci ,żebyś zobaczył nad sobą lub obok siebie-serduszko Orkiestry
syroma
12-01-2016 09:22
syroma
A wtedy charczku trzeba iść za ciosem i nie skorzystać, wtedy możesz napisać sms do rydzyka z prośbą o wsparcie. Napewno nie odmówi bliźniemu w potrzebie.
babajaga52
12-01-2016 17:54
babajaga52
Jaki urząd takie działania-nic dodać!!!!Jest mi wstyd za tych ,którzy byli odpowiedzialni za organizację sztabu w Cieszynie.Jeżeli hufiec nie mógł,trzeba było odpowiednio wcześniej zwrócić się do szkół.Uczniowie na pewno by zorganizowali zbiórkę.Pozostał niesmak,jak zwykle niemota urzędnicza dała o sobie znać.
V0yager
12-01-2016 20:47
V0yager
Specjalnie odwiedziłem w niedzielę Lidla w poszukiwaniu puszki WOŚP - WSTYD WSTYD WSTYD za Cieszyn!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oszustwo ''na fachowca'' i ''pracownika ZUS''

20-11-2017 09:15

Pomysłowość oszustów wydaje się niewyczerpana – w Bielsku doszło do oszustwa „na hydraulika”, a w Jastrzębiu-Zdroju na „pracownika ZUS”.

wyświetleń: 438komentarzy: 0

NZOZ DĘBOWIEC ZAPRASZA!

20-11-2017 07:30

NZOZ Dębowiec zaprasza pacjentów do poradni dermatologicznej, ginekologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej i dietetycznej.

wyświetleń: 215komentarzy: 0

Judocy znowu na macie

20-11-2017 07:00

Reprezentanci Judo Cieszyn, w sobotę i niedzielę (18-19.11), wzięli udział w dwóch turniejach. Sukcesów, po raz kolejny, nie zabrakło!

wyświetleń: 194komentarzy: 0

#mamczasrozmawiac

19-11-2017 19:00

Wystartowała kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

wyświetleń: 347komentarzy: 1

Stalownicy w kratkę

19-11-2017 18:15

Pewne zwycięstwo ze Zlinem oraz porażka ze Spartą. Tak wyglądał ten weekend w wykonaniu hokeistów HC Oceláři Třinec.

wyświetleń: 216komentarzy: 0

Wysokie zwycięstwo Chybianek!

19-11-2017 18:00

Tenisistki stołowe RKS-u Cukrownik Oka Chybie wywiązały się wczoraj (18.11.2017) z roli faworytek i nie dały większych szans łodziankom, pokonując je 8:2.

wyświetleń: 373komentarzy: 0

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3019komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Jan Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 2769komentarzy: 3

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 794komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.