Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3967komentarzy: 7

Cieszyn: Sztabu nie było ale wolontariusze nie zawiedli

11-01-2016 16:30

Mimo, iż w Cieszynie nie zawiązał się sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to w niektórych miejscach można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Charakterystyczne serduszka WOŚP czekały m.in. w Szpitalu Śląskim i na rynku.
Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ

W tym roku w Cieszynie nie zawiązał się sztab WOŚP. Mimo wszystko wolontariusze z innych sztabów nie zawiedli i pojawili się w mieście po polskiej stronie Olzy. Jednym z miejsc, gdzie można było ich spotkać, był Szpital Śląski. Wolontariusze ze skoczowskiego sztabu zbierali tam do „serduszkowej” puszki od godziny 11.00. Jak poinformowała nasz portal Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie w tym roku udało się zebrać 2 272, 59 zł.

W Cieszynie na rynku i w wybranych punktach pojawili się również wolontariusze ze sztabu z Kończyc Wielkich oraz ze sztabu Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie. Dziś jesteśmy towarem deficytowym w Cieszynie. Wszyscy za nami chodzą. Wrzucają do puszek chyba nawet więcej niż w poprzednich latach. Cieszymy się, że idea stworzona 24 lata temu mimo, iż nie zawiązał się sztab, jest w Cieszynie kontynuowana. Spotykamy się z samymi pozytywnymi reakcjami. Ludzie cieszą się, że jesteśmy, bo ta akcja służy przecież nam wszystkim – przyznał w rozmowie z nami Tomasz Piwocha ze sztabu Czerwonego Krzyża w Cieszynie.

Z PCK Cieszyn można było wczoraj spotkać 14 wolontariuszy. Wspierają nas również wolontariusze ze Skoczowa, Pruchnej i Kończyć Wielkich. Cieszyn nie dał rady w tym roku, ale my jesteśmy i inne grupy przyjechały nas wspierać – podkreślał Piwocha.

Wolontariuszom PCK z Cieszyna udało się zebrać ponad 16 tysięcy: - Zebraliśmy 16.639 zł i 10 gr, najbogatsza puszka wyniosła 3720 zł i 10 gr - podaje Piwocha.

Czytaj również:

 

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 11-01-2016 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dyżurny
11-01-2016 18:50
dyżurny
A burmistrz wrzucił chociaż złotówkę ??
Margen
11-01-2016 19:40
Margen
Wrzucił !!! na tacę! tak ma w genach:)
charczek
12-01-2016 00:27
charczek
a moze zmadrzeli i nie chca finansowac pajaca owsiaka i jego rodziny
dehawu
12-01-2016 05:39
dehawu
jeśli kiedyś znajdziesz się w szpitalu charczku,albo ktoś z twoich bliskich (o ile takich masz)-życzę ci ,żebyś zobaczył nad sobą lub obok siebie-serduszko Orkiestry
syroma
12-01-2016 09:22
syroma
A wtedy charczku trzeba iść za ciosem i nie skorzystać, wtedy możesz napisać sms do rydzyka z prośbą o wsparcie. Napewno nie odmówi bliźniemu w potrzebie.
babajaga52
12-01-2016 17:54
babajaga52
Jaki urząd takie działania-nic dodać!!!!Jest mi wstyd za tych ,którzy byli odpowiedzialni za organizację sztabu w Cieszynie.Jeżeli hufiec nie mógł,trzeba było odpowiednio wcześniej zwrócić się do szkół.Uczniowie na pewno by zorganizowali zbiórkę.Pozostał niesmak,jak zwykle niemota urzędnicza dała o sobie znać.
V0yager
12-01-2016 20:47
V0yager
Specjalnie odwiedziłem w niedzielę Lidla w poszukiwaniu puszki WOŚP - WSTYD WSTYD WSTYD za Cieszyn!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Alojzy Fros otrzymał patent oficerski - został podporucznikiem

24-02-2017 20:00

W grudniu ukończył 100 lat. Jest ostatnim żyjącym dowódcą pododdziału z pułków podhalańskich II Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj (23.02) Alojzy Fros podczas uroczystości w cieszyńskim magistracie otrzymał patent oficerski i został mianowany na stopień podporucznika w stanie spoczynku.

wyświetleń: 1531komentarzy: 0

Krzysztof Kasztura zrezygnował z funkcji Przewodniczącego

24-02-2017 18:30

Krzysztof Kasztura Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wczoraj (23.02) uchwałę w tej sprawie, większością głosów przyjęła Rada. W wyniku głosowania, nową Przewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz.

wyświetleń: 1248komentarzy: 2

O pączkach raz jeszcze

24-02-2017 17:15

Wiadomo, że najlepiej smakują te domowe. Własnoręcznie przygotowane i usmażone. Właśnie takie krepliki miały okazję przygotowywać i próbować dzieciaki z przedszkola w Pogórzu. Do wspólnego smażenia zaprosiły je panie z KGW. Gospodynie chcą od najmłodszych lat zaszczepiać pasję do gotowania. W planach są kolejne kulinarne spotkania.

wyświetleń: 922komentarzy: 0

Cieszyn: Przeniosą przystanki

24-02-2017 15:30

Od jutra (25.02.2017) w Cieszynie trzeba przygotować się na zmiany – przeniesione zostaną przystanki z placu przesiadkowego przy ul. Hajduka.

wyświetleń: 6602komentarzy: 11

Gdzie szusować? (odc. 12 sezon 2016/2017)

24-02-2017 14:00

Warunki trudne, w wielu miejscach mokry, zbity śnieg, ale nadal można jeździć. Pocieszające są też prognozy, które zapowiadają na weekend trochę słońca i ochłodzenia. Gdzie będziemy mogli szusować?

wyświetleń: 506komentarzy: 0

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 2172komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 448komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 3295komentarzy: 3

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 2523komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl