Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 3953komentarzy: 7

Cieszyn: Sztabu nie było ale wolontariusze nie zawiedli

11-01-2016 16:30

Mimo, iż w Cieszynie nie zawiązał się sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to w niektórych miejscach można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Charakterystyczne serduszka WOŚP czekały m.in. w Szpitalu Śląskim i na rynku.
Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ Wolontariusze z PCK Cieszyn nie zawiedli w Cieszynie / fot. MSZ

W tym roku w Cieszynie nie zawiązał się sztab WOŚP. Mimo wszystko wolontariusze z innych sztabów nie zawiedli i pojawili się w mieście po polskiej stronie Olzy. Jednym z miejsc, gdzie można było ich spotkać, był Szpital Śląski. Wolontariusze ze skoczowskiego sztabu zbierali tam do „serduszkowej” puszki od godziny 11.00. Jak poinformowała nasz portal Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie w tym roku udało się zebrać 2 272, 59 zł.

W Cieszynie na rynku i w wybranych punktach pojawili się również wolontariusze ze sztabu z Kończyc Wielkich oraz ze sztabu Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie. Dziś jesteśmy towarem deficytowym w Cieszynie. Wszyscy za nami chodzą. Wrzucają do puszek chyba nawet więcej niż w poprzednich latach. Cieszymy się, że idea stworzona 24 lata temu mimo, iż nie zawiązał się sztab, jest w Cieszynie kontynuowana. Spotykamy się z samymi pozytywnymi reakcjami. Ludzie cieszą się, że jesteśmy, bo ta akcja służy przecież nam wszystkim – przyznał w rozmowie z nami Tomasz Piwocha ze sztabu Czerwonego Krzyża w Cieszynie.

Z PCK Cieszyn można było wczoraj spotkać 14 wolontariuszy. Wspierają nas również wolontariusze ze Skoczowa, Pruchnej i Kończyć Wielkich. Cieszyn nie dał rady w tym roku, ale my jesteśmy i inne grupy przyjechały nas wspierać – podkreślał Piwocha.

Wolontariuszom PCK z Cieszyna udało się zebrać ponad 16 tysięcy: - Zebraliśmy 16.639 zł i 10 gr, najbogatsza puszka wyniosła 3720 zł i 10 gr - podaje Piwocha.

Czytaj również:

 

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 11-01-2016 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dyżurny
11-01-2016 18:50
dyżurny
A burmistrz wrzucił chociaż złotówkę ??
Margen
11-01-2016 19:40
Margen
Wrzucił !!! na tacę! tak ma w genach:)
charczek
12-01-2016 00:27
charczek
a moze zmadrzeli i nie chca finansowac pajaca owsiaka i jego rodziny
dehawu
12-01-2016 05:39
dehawu
jeśli kiedyś znajdziesz się w szpitalu charczku,albo ktoś z twoich bliskich (o ile takich masz)-życzę ci ,żebyś zobaczył nad sobą lub obok siebie-serduszko Orkiestry
syroma
12-01-2016 09:22
syroma
A wtedy charczku trzeba iść za ciosem i nie skorzystać, wtedy możesz napisać sms do rydzyka z prośbą o wsparcie. Napewno nie odmówi bliźniemu w potrzebie.
babajaga52
12-01-2016 17:54
babajaga52
Jaki urząd takie działania-nic dodać!!!!Jest mi wstyd za tych ,którzy byli odpowiedzialni za organizację sztabu w Cieszynie.Jeżeli hufiec nie mógł,trzeba było odpowiednio wcześniej zwrócić się do szkół.Uczniowie na pewno by zorganizowali zbiórkę.Pozostał niesmak,jak zwykle niemota urzędnicza dała o sobie znać.
V0yager
12-01-2016 20:47
V0yager
Specjalnie odwiedziłem w niedzielę Lidla w poszukiwaniu puszki WOŚP - WSTYD WSTYD WSTYD za Cieszyn!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dębowiec - jaki budżet?

24-01-2017 19:10

Zaglądamy do uchwały budżetowej na rok 2017 gminy Dębowiec. 23,5 miliona zł po stronie wydatków, nieco mniejsze dochody w wysokości 21,6 miliona zł. Deficyt pokryty będzie z wolnych środków i nadwyżki budżetu z poprzednich lat.

wyświetleń: 333komentarzy: 0

Kanapa na rynku

24-01-2017 18:00

Na nietypową promocję zdecydował się Ustroń i Kolej Linowa Czantoria – na rynku stanęła kanapa z wyciągu.

wyświetleń: 428komentarzy: 2

Nie wchodź na lód!

24-01-2017 17:15

Skoczowscy strażnicy miejscy interweniowali dziś (24.01) przy Wiśle – na zamarzniętej rzece znajdowało się dwóch chłopaków.

wyświetleń: 754komentarzy: 2

Przeszkoleni pszczelarze

24-01-2017 17:14

Szkolenie dla pszczelarzy odbyło się w miniony piątek 20 stycznia 2017r w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.  Tematem wiodącym spotkania były aktualne problemy występujące w hodowli pszczół

wyświetleń: 232komentarzy: 1

Karel Roden bohaterem retrospektywy KnG

24-01-2017 15:40

Do rozpoczęcia Kina na Granicy pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, jednak znany jest już kolejny bohater retrospektywy - Karel Roden. Wiadomo też, że tegorocznym programie KnG prześledzi losy niepokornych bohaterów filmowych w cyklu ''Buntownicy i chuligani'' i pokaże kultowe dzieła FAMU.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Podium razy osiem

24-01-2017 15:35

Dwudniowa rywalizacja w rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim zawodach Pucharu Grupy Azoty - Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" zaprocentowała tym razem ośmioma miejscami na podium wywalczonymi przez biegaczy z Istebnej.

wyświetleń: 149komentarzy: 0

Wybieram wybory - konkurs

24-01-2017 14:35

Jeszcze do 8 lutego można zgłaszać uczestników konkursu „Wybieram wybory”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Dotykali piorunów, robili miecze

24-01-2017 13:00

Ferie trwają, trwają tez warsztaty w skoczowskiej Bibliotece Miejskiej. W miniony piątek, 20 stycznia dzieci poznawały próżnię, pioruny i stworzyły miecze świetlne.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Najmłodsi stela 8/534/2017

24-01-2017 11:05

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3279komentarzy: 0

Jaki dzielnicowy?

24-01-2017 09:20

Dzielnicowy to policjant, który jest „najbliżej” ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego! – apelują mundurowi i zwracają uwagę na to, że służba dzielnicowego jest jednak specyficzna.