Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 7881komentarzy: 18

Zbiórka WOŚP: wyniki

10-01-2016 22:00

Od niedzielnego (10.01.2015) poranka do wieczora trwała zbiórka pieniędzy prowadzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ile udało się zebrać w powiecie?
Zbiórka  WOŚP: wyniki Ile wpadło do puszek wolontariuszy w regionie? fot. indi/ox.pl

W tym roku zorganizowano zbiórkę w Goleszowie, Chybiu, Hażlachu (Kończyce Wielkie), Istebnej, Jasienicy, Skoczowie, Strumieniu (Pruchna), Ustroniu, Wiśle i Zebrzydowicach. Dużym zakoczeniem okazał się brak Finału w Cieszynie [Pisaliśmy:WOŚP nie zagra w tym roku w Cieszynie i Oświadczenie Hufca ws. WOŚP ]. Ile pieniędzy udało się zebrać poszczególnym sztabom (w niektórych trwa jeszcze liczenie, będziemy aktualizować w miarę spływania informacji)?

Istebna
17.124 zł i 71 gr - tyle udało się zebrać w Istebnej. - Bardzo dziękujemy za życzliwość, udało się zebrać o ponad 2 tysiące więcej niż przed rokiem, mimo że warunki pogodowe nie były idealne - mówi Alicja Glebowicz-Gazurek, szefowa sztabu Gimnazjum w Istebnej.

Chybie
Udało się zebrać 15.395 zł 33 gr. To więcej niż przed rokiem - zebrano wtedy 13.750,30 zł.

Strumień (Pruchna)
28026,74zł, złoty pierścionek i drobna waluta - korony czeskie, euro, kuny chorwackie. To ostateczny wynik sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Pruchnej! TO REKORD! W sumie w latach 1994-2015 nasz sztab zebrał 240474,11zł - mówi Anna Świtała, szefowa sztabu.

Zebrzydowice
Padł rekord. Tegoroczny gminny koncert finałowy odbywał się tym razem w Kaczycach i udało się w całej gminie zebrać rekordowe jak do tej pory - 21.074,00

Skoczów

Zebrano największą w historii sztabu kwotę: 53 819,59 zł.To ponad 20 tysięcy więcej niż przed rokiem - było wtedy 34.562,75 zł

Cieszyn - szpital
Jak informuje Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie podczas niedzielnego 24 Finału WOŚP w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zebrano 2 272, 59 zł.

Wisła
-Zebraliśmy 22358 zł - informuje Dorota Jamrozińska z WCK w Wiśle. To niemal 6 tysięcy więcej niż przed rokiem (16.626 zł 12 gr.).

Ustroń
Jak mówi nam Izabela Kuś, szefowa ustrońskiego sztabu, udało się zebrać 39 537 zł i 61 groszy oraz dwa złote pierścionki. To o półtora tysiąca więcej niż rok temu - do puszek ustrońskich wolontariuszy wpadło wtedy 38 042,12 zł

Cieszyn  - PCK
Wolontariuszom PCK z Cieszyna udało się zebrać ponad 16 tysięcy: - Zebraliśmy 16.639 zł i 10 gr, najbogatsza puszka wyniosła 3720 zł i 10 gr - podaje Piwocha.

Jasienica

Gimnazjum w Jasienicy już po raz 14. włączyło się w akcję WOŚP. Zebrana tym razem suma okazała się rekordowa, wyniosła 9 586,50 zł. Łącznie do tej pory na rzecz Orkiestry zebrano już 87 062,97 zł.

 

Czytaj również: WOŚP gra od bladego świtu

 

vdka

zródło: OX.PL
dodał: NG 10-01-2016 22:00
drukuj artykuł


Komentarze (18)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
10-01-2016 22:46
alternatywy 5
Byłoby GIT gdyby te pieniądze trafiły do Starostwa w Cieszynie, a tak będą utopione w " błocie " następnie " wyprane " i po suszeniu skurczone trafią do szpitala pod wielkim halo darczyńcy.
Z jednej strony biznes bajka dla okularnika, a z drugiej niby to społeczny interes....pod hasłem BYŁOBY WIĘCEJ GDYBYŚCIE WRZUCALI WIĘCEJ, a jak mniej no to będzie mniej pomocy dla potrzebujących.....
koszor
11-01-2016 05:30
koszor
Nie rozliczył Mrówki Całej, ale powołał nową spółkę. Czyli nie wykonał wyroku sądu. Ale to przecież bez znaczenia, przecież zbiera na sprzęt ratujący życie, więc nie można czepiać się takich szczegółów. Zresztą wygłaszam orędzie do Narodu Polskiego: "Kto czepia się Owsiaka i oczekuje rozliczeń jego spółek, ten głupiec. Kto uznaje tego męża za praworządnego, ten mądry. Wystąpmy do Watykanu o uznanie go świętym i zarezerwujmy miejsce na Powązkach". Sądy są dla maluczkich, nie będą się Owsiaki i inne pany ynteligenty tłumaczyć!
[konto zostało usunięte]
11-01-2016 06:50
[konto zostało usunięte]
Psioczycie i psioczycie, a podajcie nazwę choć jednej organizacji, która przekazuje na określony cel wszystkie zebrane datki.
dyszol
11-01-2016 08:25
dyszol
Fundacje są po to, żeby zarabiać bo to dobry biznes w Polsce. Ale z drugiej strony krytykanci Owsiaka - ile wiece o człowieku poza goownem które podają Wam w mediach? Ktoś pofatygował się żeby samodzielnie przeanalizować dokumenty jego spółek? Tam wszystko pisze, i są to dokumenty publicznie dostępne.
Gal
11-01-2016 08:26
Gal
Insynuacje, domysły i informacje wyssane z palca. Trzeba mieć złe doświadczenia, aby oskarżać i posądzać ludzi o najgorsze instynkty i perfidne działania. Może i jestem naiwny, ale wierzę jeszcze w człowieka i wierzę w prawość Zarządu WOŚP. Zapewne przy tak ogromnej liczbie wolontariuszy znajdzie się ktoś nieuczciwy czy niedbały i niewielki procent wpłat wpadnie w nieuczciwe ręce? Pokażcie mi taką organizację, która nie popełnia błędów. Pokażcie mi taką publiczną zbiórkę pieniędzy, gdzie nie zdarzają się zbierający pieniądze, którzy próbują przekręcić choćby drobną kwotę? Niestety tacy jesteśmy... Owsiak i jego wolontariusze generalnie robią dobrą dla społeczeństwa robotę. Dla mnie wstydem jest, że w Cieszynie nie powstała grupa ochotników, która mogła zbierać pieniądze w imieniu WOŚP. I nie wiem ile jest prawdy w tym, że hamulcowym był "Ratusz"?
madziakn
11-01-2016 08:46
madziakn
oby ci którzy tak nalatuja na WOŚP i ich rodziny nigdy nie potrzebowali pomocy tego sprzętu
misia46
11-01-2016 09:34
misia46
A ja myślę że z takowej pomocy i tak korzystają tylko osoby dobrze sytuowane , biedny jak nie ma to nawet Owsiak nie pomoże , bo za korzystanie niektórych sprzętów też w szpitalach trzeba płacić nawet za te Owsiakowe .Każdy człowiek jak chce pomóc to może to robić zawsze i wszędzie , i niech nie wie prawica co robi lewica ,czyli jak pomagasz to nie trąb na lewo i prawo .
NoNick
11-01-2016 10:13
NoNick
Ciekawe że nikt nie trąbi o fundacjii żałosnych obrońców 6 latków p. Elbanowskich gdzie sami sobie wypłacają gigantyczne pensje ... Można sprawdzić ile miesięcznie...
Rubus
11-01-2016 11:26
Rubus
Jestem bardzo dumna z mieszkańców Skoczowa.
Brawo!
Ola bez parasola
11-01-2016 11:32
Ola bez parasola
Do Alternatywy 5. "Byłoby GIT gdyby te pieniądze trafiły do Starostwa". Ha, ha, ha .... Padam ze śmiechu. Gdyby trafiły do Starostwa to by ani złotówki nie zostało. Utworzono by wydział, zatrudniono naczelnika wydziału, dyrektora, dla każdego atrakcyjną sekretarkę, pracowników administracyjnych ( czytaj: zięcia, kuzyna, ciotkę itp.). Zorganizowano by przetarg ze specyfikacją i wymogami pod konkretną firmę, która za dużo zawyżone pieniądze wygrała by przetarg oferując sprzęt z dolej półki. Później firma ogłosiła by upadłość i szpitale ch..a by dostały.
QQ
11-01-2016 11:34
QQ
Widzę, że osoby wypowiadające się tu negatywnie nie były nigdy w cieszyńskim szpitalu, gdzie na oddziałach noworodkowym, dziecięcym, rehabilitacyjnym i geriatrycznym jest sprzęt zakupiony przez WOŚP! Każdy z niego może korzystać bez żadnych znajomości, np. na oddziale geriatrycznym są całe sale na których leżą pacjenci wyposażone z WOŚP'owych pieniędzy (m.in. łóżka, szafki itp). Proszę iść i sprawdzić, a potem pluć jadem i głosić nieprawdę.
Jeżeli ktoś nie chce wrzucać do puszek "Orkiestry", to niech nie wrzuca, nie ma takiego przymusu, ale też niech nie sieje nieprawdziwych informacji.
stach11
11-01-2016 12:17
stach11
Atak na WOŚP i J.Owsiaka jest już na stałe wpisany w polityczny krajobraz najbardziej katolickiego z katolickich państw- tzn. Polski. Nigdzie na świecie nie doświadczymy tak PIĘKNEJ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ nienawiści jak w naszym kraju. Całe szczęście, że ataki te mają odwrotny rezultat (zebrane ponad 43 mln zł) i nie zrobiły na ofiarodawcach większego wrażenia.
Niech poseł PiS-u Pięta -aby się wykreować- szykuje się znów za rok. Dzięki niemu w przyszłości będziemy jeszcze bardziej wspomagać słuszną inicjatywę Pana Jurka.
Funio
11-01-2016 12:54
Funio
Co roku to samo - ataki na WOŚP.Nie ma przymusu dawania datkow,Tak samo można się przyczepić do "wnoszenia opłat"za kolęde księdzu tu jest problem bo nie puszczają "światełka do nieba"a powinni jak najbardziej:)
siasia
11-01-2016 14:41
siasia
Mówcie co chcecie, moje dziecko żyje dzięki sprzętowi WOŚP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Margen
11-01-2016 19:36
Margen
Dziękujemy hejterom za darmową reklamę :) Pięcie jeszcze mocniej! Mam nadzieję,że żyłki wam nie popękały.Idzie,idzie Podbeskidzie!!!
Lucy86
11-01-2016 20:18
Lucy86
Starostwo gdyby miało gest to by podzieliło się zyskiem za wydzierżawienie terenu pod Castoramę, z Cieszynem, a nie pieniądze na wioski w powiecie rozdawało. Nawet z miastem w porozumieniu kilku ważnych linii autobusowych nie są wstanie zrobić, a temat dworca to chyba już nikogo nie obchodzi. Starostwo to sztuczny twór administracyjny, pożeracz pieniędzy chętnie przejadłoby i Owsiakowe pieniądze, gdyby tylko miało dostęp do nich. Poza tym taki kraj u nas samych narzekaczy, krytykantów, pesymistów, hipokrytów, obłudników, a większość furami to wozi się co raz lepszymi, standard życia co raz wyższy, chciwość i pazerność to ich prawdziwe imiona. A akcja Owsiaka ma większe społeczne znaczenie niż tylko sama zbiórka pieniędzy zapewne.
Hanula
12-01-2016 12:05
Hanula

"moonia
Psioczycie i psioczycie, a podajcie nazwę choć jednej organizacji, która przekazuje na określony cel wszystkie zebrane datki."

Odpowiadam: Oczywiście masz rację, że wszystkich zebranych środków przekazać się najzwyczajniej nie da na określony cel, bo każda akcja to również koszty. Jednak porównanie tych proporcji pomiędzy WOŚP, a np. Caritasem jest zadziwiające (i to jest łagodne określenie)

Dane za 2009 rok.

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:
Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.
Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przystanku demoralizacji - ''Przystanku Woodstock''.


Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.



Lucy86
12-01-2016 17:18
Lucy86
Nie ujmując absolutnie Caritasowi nic... bo robią kawał dobrej roboty to jednak jest to organizacja sponsorowana przez Kościół, a ten jest finansowany m.in przez państwo.Tutaj przykład, ministerialne dane:
Pół miliarda z ministerstw...
456 milionów i 739 tysięcy zł - taką sumę na finansowanie podmiotów kościelnych w 2013 roku przeznaczono z budżetów poszczególnych ministerstw". Z czego zapewne większość dla Kościoła katolickiego.
WOŚP nie jest bezpośrednio finansowany przez państwo, pośrednio tak.
a Woodstock to przede wszystkim jedno z większych wydarzeń muzycznych na świece... kultura rockowa jest specyficzna bardzo, posiada swoje zalety, ale także minusy. Opinia, że to wyłącznie przystanek demoralizacji jest nieprawdziwa. Pomimo dużego pijaństwa jest stosunkowo mało wypadków. Spora część młodzieży daje tam upust swoim emocjom, dopóki nie łamią prawa i nie stanowią zagrożenia dla innych, nie ma większego sensu podważać istnienia takiego rodzaju rozrywki. Jeden chodzi do teatru, drugi na dyskoteki, trzeci na koncerty rockowe, a czwarty na wszystko.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Burza w sprawie nadania honorowych tytułów

28-05-2016 20:00

Na ostatniej (24.05) Sesji Rady Miejskiej Skoczowa samorządowcy większością głosów podjęli uchwałę w sprawie nadania honorowych tytułów „Zasłużony/a dla…”. Burzliwa dyskusja rozwinęła się w przypadku nominacji dla Skoczowa i Kiczyc.

wyświetleń: 2057komentarzy: 2

Najmłodsi stela 51/452/2016

28-05-2016 18:35

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2015komentarzy: 0

Zaolzie: Boeing wylądował w Wędryni

28-05-2016 16:30

Spośród teatrów amatorskich na Zaolziu na szczególną uwagę zasługuje zespół z Wędryni. Zawsze w maju zaskakuje swoich fanów nową, najczęściej brawurową komedią. W ostatni weekend 21 i 22 maja zgromadzeni w „Czytelni” widzowie obejrzeli przezabawny „Boeing Boeing” Marca Camolettiego w reżyserii szefa zespołu Janusza Ondraszka.

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Oczami niewidomego (34): Odwaga

28-05-2016 14:30

Czym jest odwaga? Jesteście odważni? Dzisiaj parę słów o tej - mylonej czasem z brawurą - postawie wobec niebezpieczeństwa.

wyświetleń: 726komentarzy: 0

Ostrzeżenie przed burzami

28-05-2016 14:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało stosowane ostrzeżenie.

wyświetleń: 1787komentarzy: 0

Turniej BRD w Drogomyślu

28-05-2016 12:30

Policjanci z cieszyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego KPP wzięli udział 5 Gminnym Turnieju BRD „Bezpieczni na drodze”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Drogomyślu, a uczestnikami w eliminacjach turnieju byli uczniowie trzecich klas szkół podstawowych ze Strumienia.

wyświetleń: 488komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (22/5/16)

28-05-2016 10:35

Przed stu laty, tak jak dziś nasz portal, lokalna prasa pisała o ważnych wydarzeniach z naszego regionu. Zapraszamy na kolejną dawkę informacji z 1916 roku.

wyświetleń: 306komentarzy: 0

Uważajcie nad wodą!

28-05-2016 08:00

Do wakacji zostało parę tygodni, ale ruch nad wodą coraz bardziej się wzmaga. Służby apelują o rozwagę i ostrożność.

wyświetleń: 1138komentarzy: 0

Larwy zaatakowały Skoczów

27-05-2016 19:00

Spowiły swoją pajęczynką całe krzaczki. Zaniepokojeni mieszkańcy pisali do nas z prośbą o informacje i interwencję. Uspokajamy - larwy są niegroźne dla ludzi, wkrótce zmienią się w motyle i odlecą.

wyświetleń: 7671komentarzy: 4

Ogień w zakładzie, olej na drodze

27-05-2016 17:30

Cieszyńscy strażacy podjęli w środę (25.05) interwencje w Zamarskach i Kończycach Wielkich. Przyczyną była plama oleju i pożar w zakładzie.