Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 8685komentarzy: 55

WOŚP nie zagra w tym roku w Cieszynie

08-01-2016 21:05

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w tym roku w Cieszynie. Jak dowiedział się nasz portal finału nie będzie, bo Hufiec Ziemi Cieszyńskiej, który do tej pory zajmował się przygotowaniem tego wydarzenia nie podjął się jego organizacji.
WOŚP nie zagra w tym roku w Cieszynie / fot. arc.ox.pl WOŚP nie zagra w tym roku w Cieszynie / fot. arc.ox.pl

Od ponad 10 lat Cieszyn aktywnie włączał się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W zeszłym roku ponad 100 wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP w różnych częściach miasta. Główna impreza, licytacje i światełko do nieba zorganizowano na Wzgórzu Zamkowym. W tym roku mieszkańcy Cieszyna nie mają co liczyć na 24. Finał, który odbywa się pod hasłem „Mierzymy wysoko”. W niedzielę 10 stycznia, wolontariusze wyjdą na ulice polskich miast, nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących temu przedsięwzięciu, jednak w Cieszynie światełka do nieba nie zobaczymy.

Mimo, że w Cieszynie nie zawiązał się sztab to na rynku prawdopodobnie spotkamy około południa kwestujących ze sztabu z Kończyc Wielkich. W WOŚP będzie już po raz czwarty uczestniczył także Szpital Śląski w Cieszynie. Od godz. 11.00, przy specjalnym stanowisku w Pawilonie Diagnostyczno – Zabiegowym wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie będą kwestować do „serduszkowej” puszki. Jak informuje Dyrektor Szpitala Czesław Płygawko w poprzednich edycjach udało się zebrać szpitalowi łącznie ponad 9000 zł. - W poprzednich 3 edycjach w naszym szpitalu zebrano łącznie ponad 9000 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wrażliwi na potrzeby chorych wsparli akcję i zrobią to w tym roku - mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego i dodaje - nasz Szpital wiele zawdzięcza akcjom dobroczynnym, dzięki WOŚP otrzymaliśmy sprzęt o wartości 1 240 000 zł, natomiast Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego - w ciągu 25 lat - przekazała na rzecz Szpitala sprzęt o wartości około 6 602 000 zł. Życzymy wszystkim, by Orkiestra grała i pomagała do końca świata i jeden dzień dłużej, a chętnych do zagrania w tegorocznym Finale serdecznie zapraszamy!

Dlaczego w Cieszynie nie zawiązał się w tym roku sztab? Organizacją tego wydarzenia zajmowała się Komenda Hufca Ziemi Cieszyńskiej ZHP, która nie podjęła się w tym roku tego zadania. Nie udało nam się skontaktować w tej sprawie z komendantką Hufca Joanną Brenicką. Biuro Hufca poinformowało nas jedynie, że nie organizują WOŚP. Urząd Miasta przyznaje, iż Hufiec nie złożył w związku z organizację tegorocznego finału żadnej oferty. W ramach konkursów ogłoszonych na 2016 rok Komenda Hufca nie złożyła oferty na organizację kolejnego finału w Cieszynie. Na organizację Finału WOŚP Komenda Hufca otrzymywała w latach poprzednich dotację z budżetu miasta – przyznaje Renata Karpińska z Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miasta w Cieszynie.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 08-01-2016 21:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (55)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krokusik
08-01-2016 21:17
krokusik
Oby was poparzyło jak podczas choroby sięgniecie po pomoc sprzętu zakupionego z pomocą Owsiaka.
Agnes0011
08-01-2016 21:29
Agnes0011
Czy ox.pl byłby w stanie podać wysokość dotacji do organizacji Orkiestry oraz koszty, jakie w związku z tą imprezą poniosło miasto (włączając w to koszty poniesione przez jednostki budżetowe miasta) i ewentualne koszty starostwa?
Do krokusika: nie życz drugiemu, co tobie niemiłe. Orkiestra "od kuchni" wygląda inaczej, niż to sobie ludzie zazwyczaj wyobrażają i jeśli harcerze nie podjęli się w tym roku organizacji zbiórki, to na pewno mieli powody. Tak naprawdę większość ludzi, którzy biorą udział w związanych z Orkiestrą imprezą robi to za pieniądze i to niemałe. Tylko tacy pasjonaci jak harcerze i im podobni marzną za darmo.
syroma
08-01-2016 21:38
syroma
Najlepiej wie jak wygląda wosp od kuchni pisowsko -rydzykowska propaganda.
Ola bez parasola
08-01-2016 22:24
Ola bez parasola
W Cieszynie harcerzą dano do zrozumienia, źe jeśli się podejmą organizacji sztabu i wystąpią z wnioskiem do UM to "mogą dużo stracić". Ale o tym nie mogą mówić. Chętnych w hufcu do WOŚP było bardzo dużo.
kubulek51
08-01-2016 22:44
kubulek51
harcerzyki z pokorą wykonują wytyczne posła pięty.Na marginesie, to jest chyba ten facet który z mównicy sejmowej powiedział że jakby jego żona została zgwałcona to musiałaby urodzić to dziecko.Gratuluję jej takiego męża.
bronsky1964
08-01-2016 22:55
bronsky1964
szkoda to nawet komentować,muchomor niech żyje!!!!!!!
luck12
08-01-2016 23:02
luck12
A więc Cieszyn wpada w jeszcze większe g... niż jest. W Cieszynie już i tak nic nie ma, to jeszcze obecny burmistrz wiadomo z jakiej jest opcji najwidoczniej odmówił dotacji na słuszny cel. Wszyscy Ci którzy są przeciw WOŚP powinni zrezygnować z zakupionego sprzętu gdy będą go potrzebowali. Moja córka skorzystała ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, więc będę ich popierał!!!!
beata1964
08-01-2016 23:15
beata1964
żenada CIESZYN , takie miasto a zarazem taki ciemnogród . Żałość - obyście Wy którzy zabronili zbierać na sprzęt nie potrzebowali tej pomocy , czego Wam wszystkim serdecznie życzę . WSTYD dla miasta Powiatowego !!!!!!
Charles
08-01-2016 23:21
Charles
Nic nie poradzimy na tych katolickich talibów.
nun
09-01-2016 01:15
nun
Wstyd - to jest to ciągłe narzekanie. Niech powyżsi malkontenci sami wezmą się za organizację.
zuffi
09-01-2016 04:30
zuffi
Jaki Burmistrz taki Cieszyn.
koszor
09-01-2016 06:38
koszor
PO-wski Cieszyn kwiczy, całą noc barany wypisują komentarze.
Jeśli komuś zachciało się WOSP - mógł sam podjąć się organizacji, a nie stękać na necie.
Po drugie - powtarzam to kolejny raz- to Państwo jest od tego, by kupić sprzęt, zadbać o szpitale i właściwą opiekę medyczną w tym kraju, a nie jakieś Owsiaki, Rydzyki itp. To jest kolejne wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatników, przy i tak wysokich podatkach. A że przy tym fundacje dobrze zarabiają i boją się rozliczeń jak diabeł święconej wody, to wiemy chociażby z reportaży z Owsiakiem, który aż się trzęsie na takie pytania.









ciamajda
09-01-2016 07:16
ciamajda
Wyposażenie szpitali w sprzęt jest zasranym obowiązkiem Państwa. Myślicie że jeśli Owsiak kupi jakieś wyposażenie szpitala za 4 000 000 to zrobi wielką łaśkę? A co sie stanie z resztą kwoty? Coś mi się wydaje że Cieszyn przejrzał na oczy.
antyox
09-01-2016 08:01
antyox
Dzięki Macura .....katoliku od siedmiu boleści .....Ty i twoja rodzina macie nosić w portfelu druczek oznajmiajacy ze nie zyczycie sobie leczenia sprzętem fundacji
szafa
09-01-2016 08:27
szafa
do ciamajda : Masz rację że to Państwo ma obowiązek dać kasę i sprzęt Ale jest inaczej . Ja daję na WOSP bo moje dziecko kiedy się rodzilo w Zabrzu na każdym sprzęcie były serca ( i sam skorzystał z tego sprzetu ). Kiedy jechało do szpitala na sygnale karetkhttp://www.tvs.pl/informacje/sprawdzcie-szybko-swoje-portfele-falszywe-pieniadze-na-slasku-zdjeciaa ,również ratował go sprzęt z serduszkami...nie muszę więcej pisać
szafa
09-01-2016 08:30
szafa
Nie wiem czemu się link się pojawił
stach11
09-01-2016 09:02
stach11
Macki jarosława dosięgnęły wreszcie Cieszyn. Po jaką cholerę komu sprzęt lekarski ratujący życie dzieciom i staruszkom? Najważniejsze by nie zabrakło siana na komisje smoleńską. Doczekaliśmy się czasów.
HAŃBA!!!!
Przepierón
09-01-2016 10:01
Przepierón
Po jaką cholere cieszyńskiej wykańczalni drogi sprzęt medyczny przecież to białe nieróbstwo i tak nie będzie potrafiło go obsłużyć.
[konto zostało usunięte]
09-01-2016 11:09
[konto zostało usunięte]
A to, że harcerze wcześniej nikomu nie dali znać, że nie zorganizują sztabu, to też wina Macury i Kaczyńskiego? A ci co narzekają dlaczego wcześniej się nie zainteresowali?Po tych wpisach widzę, że już mamy sztab na przyszły rok.
stach11
09-01-2016 11:42
stach11
OX też już zawłaszczyli wyznawcy jarka i tadzia. 3.01. podali gdzie będzie grać orkiestra (z wyj. Cieszyna) a wczoraj 8.01. (piątek wieczorem) o godz. 21.05 dopiero ukazała się informacja o braku WOŚP-u w grodzie piastowskim- tak późno by darczyńcy nie mogli interweniować w ratuszu. Widać dociera do miasta nocna zmiana i obawa że w niedzielę na tacę mogło by trafić mniej pieniążków.
Gal
09-01-2016 11:48
Gal
@Przepierón- życzę Ci, byś Ty i nikt z Twoich bliskich nigdy nie zachorował i żeby "białe nieróbstwo" nie musiało cokolwiek przy Tobie "robić".
Źle się stało, że harcerze, a w zasadzie druhna Komendantka i jej Rada nie wzięli na siebie obowiązku zorganizowania sztabu WOŚP w Cieszynie!!! Jestem jednym z instruktorów ZHP, nie uczestniczę już w spotkaniach więc i wpływu na decyzje nie mam, ale jest mi i żal i wstyd za obecnych decydentów cieszyńskiej Komendy ZHP. Zbiórka pieniędzy przez WOŚP w Cieszynie nie oznacza, że uzyskane tu kwoty wzbogacą cieszyński szpital, ale często w przeszłości wzbogacały.
kajot1947
09-01-2016 11:51
kajot1947
W ramach informacji publicznej proszę o informację za jaką kwotę otrzymał Szpital w Cieszynie wyposażenie sfinansowane ze środków WOŚP, a ile sprzętu sfinansowanych z Caritas.
Dlaczego mieszkańców Cieszyna pozbawia się możliwości uczestniczenia w tej pięknej i szlachetnej sprawie.
Piękne uroczystości Trzech Króli nabierają teraz zupełnie innego wymiaru: miłość dla drugiego człowieka jest tylko przez Was Panowie władzo Cieszyna tylko na pokaz.Kiedy trzeba coś od siebie dać, to Was nie ma.
Każdy z trzech króli jest praktykującym katolikiem tylko na pokaz. Tak przynajmniej odbieram takie zachowanie jako zwykły mieszkaniec naszego miasta.
Charles
09-01-2016 13:44
Charles
Koszor - Państwo woli dofinansować czarnych obłudników np; takiego Kaza Nycza, Stacha Dziwisza itd. Katolicki beton musi się wykruszyć, aby powstało państwo świeckie.
babajaga52
09-01-2016 14:02
babajaga52
WSTYD mi za CIESZYN!!!!!
mako
09-01-2016 15:34
mako
Żal i wstyd. Na szczęście będzie można posłać SMS na WOŚP.
ciamajda
09-01-2016 16:11
ciamajda
Ile kosztuje cyrk owsika - tysiące policjantów, strażaków, ratowników medycznych i lekarzy, najlepszy czas antenowy, stada dziennikarzyn, wykonanie setek tysięcy skarbonek i milionów serduszek. Nie wspomnę o zakupach sprzętu bez przetargów, najczęściej bez zapewnienia serwisu i materiałów eksploatacyjnych. Na zjeździe pediatrów i neonatologów owsik rugał jak ostatni cham profesorów i lekarzy - informacja do sprawdzenia.
nun
09-01-2016 16:55
nun
https://www.facebook.com/wospcieszyn/posts/1043425765700790?fref=nf
http://kontrowersje.net/polacy_w_niewystarczaj_cy_spos_b_pomagali_ydom
Przepierón
09-01-2016 16:59
Przepierón
@Charles, dobrze godosz
stach11
09-01-2016 17:26
stach11
Ciamajda. Co cie to interesuje ile kosztuje obsługa WOŚP. Policz sobie ile kosztuje obsługa i zabezpieczenie pielgrzymek i tysięcy procesji w całej Polsce nie wspominając o miesięcznicach.
Jak nie chcesz wspomagać chorych to nikt ci nie każe
.Dawaj na tacę przynajmniej będziesz miał pewność, że ani złotówka nie trafi na pomoc potrzebującym.
maticzek1
09-01-2016 18:19
maticzek1
Pamiętajcie wyborcy pisu. Jeśli wasze dziecko lub bliski umrze z powodu tego, że w jakimś cesarskim szpitalu nie ma odpowiedniego sprzętu, a mógłby być dzięki Owsiakowi podziekujecie wtedy za ciemnogrod mocherom, kaczki, Maciorom, burmistrzowi nędznego Cieszyna oraz wszystkim złośliwym, zawistnym, zazdrosnym, nie radzącym sobie w zyciu, nieudolnym, roszczeniowym i zacofanie wyborcom pisu
Tomasz Turoń
09-01-2016 18:54
Tomasz Turoń
Szkoda, że włodarze naszego kochanego Cieszyna nie pomyśleli ( przecież są od tego odpowiednie służby prasowe ) wcześniej. Trzeba było ogłosić, że nie będzie finału WOŚP. Jestem pewny, że np. strażacy cieszyńscy wzięliby udział i zorganizowali w Cieszynie super finał! Wstyd, że w mieście powiatowym nie ma finału i będziemy musieli jechać do małych miejscowości żeby wesprzeć fundację i pomóc ludziom. Jednocześnie bardzo ubolewam nad jakością i kulturą komentarzy. Przecież można władzę krytykować w kulturalny sposób a nie wylewać wiadra pomyj. Adresuję to do sympatyków wszystkich opcji politycznych.
TomLem
09-01-2016 19:30
TomLem
@ Tomasz Turoń - "w kulturalny sposób" nawołujesz do reklamy WOŚP przez urząd i do jej wspierania? Każde twoje działanie też potrzebuje wsparcia urzędu czy potrafisz coś zrobić sam i zatroszczyć się o własną reklamę i działanie?
Kankee
09-01-2016 20:29
Kankee
Niektórym to się wydaje że nigdy się nie zestarzeją, nie będą chorować i robić pod siebie. Kto się będzie wami opiekował? Niż demograficzny? Jak już traficie do szpitala wy wszyscy bluzgający na wośp i będziecie korzystać ze sprzętu dla seniorów, wspomnijcie sobie wasze słowa,oby zrobiło wam się głupio.
ROMIN
09-01-2016 20:34
ROMIN
No i o co tyle kwiku?

Nie będzie dzieciaków z puszkami na mrozie? Może się nie nauczą żebractwa?
To strata?

Wszyscy, co płaczą za Wielkim Owsiakiem umieją tylko do puszki drobne wrzucać?
A może by tak przelew przez internet zrobić....
Tego ktoś zabronił?

Przecież nie. Więc... do komputerów, do kont internetowych!
I wysyłać, wysyłać :-)
Nie umiecie? To może choć SMS o treści POMAGAM, albo tak jakoś...
Będzie pomoc, Owsiak kasę dostanie.

Tylko przestańcie kwiczeć...
Tomasz Turoń
09-01-2016 21:07
Tomasz Turoń
TomLem - uważam, że jeżeli nasze Państwo ( niezależnie kto rządzi ) nie jest w stanie zapewnić takiego sprzętu do ratowania dzieci i dorosłych a pojawiła się taka inicjatywa jak WOŚP to w naszym wspólnym interesie jest popieranie tego. Przecież praktycznie w każdym szpitalu w Polsce są jakieś urządzenia podarowane przez Owsiaka. Tak samo jak WOŚP popieram inne akcje charytatywne. Jeżeli dzięki temu można choć jedno życie uratować to trzeba to robić.
TomLem
09-01-2016 21:45
TomLem
Tomasz Turoń - też popieram działalność charytatywną, tylko nie zgadzam się z obowiązkiem popierania tych akcji przez urzędy, które powinny administracyjnie wyrazić zgodę na ich prowadzenie, wydaniem decyzji nie wsparciem. Widocznie WOŚP nie chciał przeprowadzić swojej akcji charytatywnej w Cieszynie nie starając się o formalności.
sabcik
10-01-2016 00:07
sabcik
Agnes0011 myślę że nie wiesz co mówisz.... popieram to co mówi krokusik
ciamajda
10-01-2016 05:10
ciamajda
Po tych komentarzach odnoszę wrażenie iż wszystkie szpitale są wyposażone w sprzęt podarowany przez owsiaka. A gdzie inni ofiarodawcy? To co, nie ma innego sprzętu w szpitaklach? Co potrafi zrobić jeden oszołom ze swoim sztabem. To się nazywa reklama. Przy niej reklamy telewizyjne to pikuś. A może tak owsiaka zrobić prezydentem? Zrobiłby zbiórkę na oddłużenie Państwa. Polska zostałaby bananową republiką>
koszor
10-01-2016 07:27
koszor
Do agitatorów WOSP - to nie Owsiak daje sprzęt ani kasę na niego. To my sami wrzucając do puszki kolejny raz płacimy za to, za co już zapłaciliśmy poprzez podatki. Owsiak przy tym dobrze zarabia - chociaż nie bezpośrednio. Obsługa tej "fundacji" jest szalenie droga - przypadek?
koszor
10-01-2016 07:36
koszor
Jęczycie na Rydzyka, a Owsiak to bardzo podobny przypadek "biznesmena". Obaj panowie potrafią zagrać na naszych emocjach, obawach. Nie zapłacisz - to albo nie zostaniesz zbawiony(wersja Rydzyk), albo nie zostaniesz wyleczony(wersja Owsiak). Na szczęście żaden z nich nie ma monopolu na zbawianie i leczenie.
iro01
10-01-2016 08:10
iro01
Posrani PiS-owcy jak was choroba dopadnie to módlcie się może wam to pomoże. Do kościoła zapieprzacie, bogiem się zasłaniacie a nienawiść w was tak wielka, że wyobrazić sobie trudno. Ciemnota z was niereformowalna, więc szkoda słów. I to że jestem przeciwko PiS i kościołowi katolickiemu nie znaczy że jestem za PO czy też niewierzący. Zapamiętajcie sobie to raz na zawsze i nie stawiajcie wszystkich w jednym rzędzie.
marian1951
10-01-2016 09:40
marian1951
Szanowni forumowicze,a może by tak podyskutować bez jadu,opluwania innych,bez forsowania swojej jedynej racji.Wystarczy nam chyba nieparlamentarna wojna na szczytach władzy dzieląca i skłócająca społeczeństwo.Każdy z nas ma wolną wolę i zgodnie z nią może lub nie popierać takie czy inne akcje humanitarne.Po co wyrażać dezaprobatę w sposób niegodny kulturalnych ludzi jeżeli można inaczej?Jeżeli uraziłem kogokolwiek swoją wypowiedzią,to z góry przepraszam.
MonaLisa
10-01-2016 11:17
MonaLisa
Wolontariusze z Gimnazjum w Pogwizdowie także dzielnie kwestują nie bacząc na zimno, mżawkę i poglądy społeczeństwa. Brawo !!!
elzbieta_1955
10-01-2016 11:20
elzbieta_1955
Żałosne !!!!!!Do talibki Charles nie ublizaj ludziom jak nie wiesz dlaczego nie grają!!!!!!!Wiara kazdego to temat tabu!!!!!!!!
witszto@gmail.com
10-01-2016 11:26
witszto@gmail.com
Przecież nikt nie zmusza nikogo do kochania PANA Jurka Owsiaka i WOŚP, nikt nikomu nie każe płacić na Orkiestrę, ale zamknijcie dzioby i nie przeszkadzajcie. Wiem, że to państwo powinno z naszych podatków kupować sprzęt , ale jak dotychczas nikt tego nie robił - rządzili już wszyscy. Mam tylko jedną PROŚBĘ nie dla tych co nie płacą , ale dla tych co są przeciwko / ciamajda- cóż za trafne stwierdzenie ale chyba powinno być niedorajda/ noście i Wasze dzieci oświadczenie że nie wolno wam ratować życia sprzętem zakupionym przez WOśP No skoro nazywacie się uczciwymi to nie wolno być hipokrytą i krytykować a jednocześnie korzystać. A Cieszyn - cóż od dawna dzięki naszym Władzom stajemy się wioską / z pełnym szacunkiem do wsi/ nie ma przemysłu dworców PKP PKS jak mawiał klasyk " nie ma nic" wiec brak wsparcia dla WOŚP jest konsekwencją nieudolności organizacyjnych. wystarczyłowcześniej dać info a chętni zawsze się znajdą jak to mówią krytycy " żeby zarobić" Wstyd mieszkać w tym mieście
witszto@gmail.com
10-01-2016 11:35
witszto@gmail.com
Do " koszora" skoro potrafisz pisać to i pewnie czytać. Proszę sprawdzić w oświadczeniu Ministerstwa Pracy ile procentowo jest przekazywane na pomoc a ile na tzw. obsługę / 91,3% na pomoc reszta to koszty , sami mówicie , że klejenie puszek i serduszka kosztują/ Inne organizacja chwalą się że "nawet 50% dają na pomoc. Myśl a nie powtarzaj
altacet
10-01-2016 12:56
altacet
Panie Macura! Szlag mnie trafia,że głosowalam na Pana.Myślałam,że jako prawy katolik jest Pan czuły na ludzi potrzebujących pomocy.Widać katolik to nie równa się miłość bliźniego.Oby nigdy nie musiał Pan korzystać ze sprzętu WOŚP.A harcerzykom dziękujemy.Widać dla was ważniejsze jest pokazywanie się na uroczystościach niż robienie czegoś dobrego dla społeczeństwa.Wnioskuję o rozwiązanie hufca w Cieszynie.
Kankee
10-01-2016 13:06
Kankee
Elżbieta, ludzie nie dają do puszki bo albo nie mają, i to jest zrozumiałe, albo są skąpi albo mają to gdzieś albo nie dają dla zasady bo to Owsiak, czyli ,,zło wcielone i złodziej".
Koszor i ciamajda- Dziękujemy za wasze uświadamianie ale jakoś nie boli mnie fakt że część tych pieniędzy idzie na utrzymanie sztabu Owsiaka. To w zasadzie jego praca. Co w tym złego że potrafi się dobrze zareklamować? Jak ktoś chce zbierać pieniądze to musi to robić efektywnie. Nie chcecie wspomagać- nikt wam nie każe. A poglądy typu :-wspieranie fundacji Owsiaka to budowanie jego autorytetu przez co będzie wpajał młodym lewackie poglądy- są chore. Młodzież ma więcej rozumu niż autor tej ,,refleksji na temat autorytetów".
PERSPEKTIVO
10-01-2016 13:42
PERSPEKTIVO
Najpierw sprawdźcie dlaczego Harcerze nie zbierają i nie ma utworzonego Sztabu a później rozwiązujcie hufiec. Kto w zeszłym roku brał udział w WOŚP wie najlepiej a nie snujcie domysłów
alternatywy 5
10-01-2016 13:55
alternatywy 5
I barrrrrrdzo dobrze, brawa dla pani Brenickiej ! Pojawia się wreszcie nadzieja, że nie będą grali hochsztaplerzy naszym kosztem do końca świata:)
Oj oj, jakże ciemny i frajerski ten nasz naród jest, aż się chce gorzko zapłakać.
Dyrektor podnieca się ośmioma milionami, a przecież mogło by być szesnaście milionów gdyby nie przechodziły pieniądze przez Owsiaka i były zbierane w ten sam sposób na terenie powiatu i przekazywane bezpośrednio do szpitala.
Niestety Koszor z ciamajdą mają rację, POzostal widać obudzą się za 8 lat - oby
zuffi
10-01-2016 14:01
zuffi
Wstyd mi za Burmistrza.Że go Cieszyn wybrał i ludzie.Co robi dla cieszyna?
Kankee
10-01-2016 15:55
Kankee
Alternatywy, toż to ten sam naród co wybrał PIS.
Agnes0011
11-01-2016 09:56
Agnes0011
NIektórzy zarzucają mi tu różne rzeczy - że jestem katotalib albo nie wiem, co mówię. Wiem. I to nie ma nic wspólnego z religią, ani z polityką. Fakt - w Cieszynie nigdy nie robiło się wielkich imprez, związanych z Orkiestrą, dlatego ludziom trudno sobie uświadomić, jak to wygląda w rzeczywistości. Ja przy tym pracowałam kilka ładnych lat. (Nie, nie w Cieszynie.) Jeśli cała Orkiestra polega na tym, że dzieciaki zbierają do puszek, to faktycznie, o kosztach możecie nie mówić. Ale one są, niezależnie od tego, jak bardzo się kocha Owsiaka. A przy okazji podrzucę wam ciekawostkę, trafiłam przypadkiem, ale tu jest na ten temat cisza, więc może się komuś przyda: http://faktyimity.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=3691:ordynariusz-diecezji-bielsko-zywieckiej-dokonal-wrogiego-przejecia-swieckiej-organizacji-chapnal-majatek-o-wartosci-ponad-6-mln-zl
Margen
11-01-2016 20:11
Margen
Cieszyn to przeterminowany zaścianek,spleśniały,smrodliwy i zamknięty we własnej puszce ! :) A jak zjadliwy,dla niektórych! Smaczneeego :)
Charles
11-01-2016 21:52
Charles
elzbieta_1955 - Kościól kat. to największa sekta, która nie ma nic wspólnego z Bogiem. Większość księżobojnych ludzi boi się nawet tak pomyśleć z obawy, że nie pójdą do nieba...hihi
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn - ewakuacja w poradni

29-09-2016 10:00

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

wyświetleń: 398komentarzy: 0

Skoczów - zadymienie w domu

29-09-2016 09:00

Trzy zastępy straży pożarnej zostały wezwane wczoraj wieczorem (28 września) do jednego z budynków w centrum Skoczowa.

wyświetleń: 560komentarzy: 0

Rajska jabłonka na Scenie Polskiej

29-09-2016 08:00

„Rajska jabłonka” to spektakl o życiu. A dokładnie to o sześćdziesięcioletnim wycinku z życia Ujca Francka, od pierwszej wojny światowej aż po lata osiemdziesiąte. To opowieść o pięknie tego życia, o przywiązaniu do miejsca, symbolizowanego przez ową jabłonkę, drzewo żywota – ustawioną w centralnym punkcie sceny – która jest świadkiem wszystkich wzlotów i upadków bohatera. Bo to również opowieść o brudach tego życia, o podstępie, o zdradzie, o meandrach Fortuny, o karierowiczach, którzy zmieniają swe zapatrywania w zależności od kierunku wiejącego wiatru, albo duszący swe młodzieńcze ideały i marzenia, byleby się tylko znaleźć na szczytach.

wyświetleń: 86komentarzy: 0

Po raz XVI uchylili wieko cieszyńskiej trówły

28-09-2016 22:05

Za nami XVI edycja wyjątkowego festiwalu, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. ''Skarby z cieszyńskiej trówły'' to kilkadziesiąt najróżniejszych wydarzeń promujących kulturę regionalną. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło tradycyjnych elementów programu, ale i nowości. Dopisała również pogoda.

wyświetleń: 421komentarzy: 0

Kongres nie tylko dla kobiet

28-09-2016 19:10

W dniach od 7 do 8 października odbędzie się Kongres Kobiet Ślaska Cieszyńskiego. Panele dyskusyjne, warsztaty, a także nietuzinkowe kobiety czekają na zainteresowanych w Cieszynie.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Kabaddi, czyli polski berek

28-09-2016 17:00

Filip Sesay, młody mieszkaniec Ustronia, trener personalny, niebawem wylatuje do Indii, by wziąć udział w międzynarodowym turnieju gry w Kabaddi. Gra, która narodziła się w Azji, na innych kontynentach powoli staje się coraz bardziej popularna.

wyświetleń: 1488komentarzy: 0

''Dywaniki'' i chodniki

28-09-2016 15:35

W Hażlachu trwają prace na drogach, m.in. przy gminnej ulicy Szkolnej w Rudniku, nowy dywanik z asfaltu ma ul. Zamkowa, powstał tez chodnik przy ul. Hażlaskiej w Brzezówce.

wyświetleń: 1842komentarzy: 2

Amerykanie kręcą w Istebnej

28-09-2016 14:10

Koniakowskie koronki, kowal z Istebnej Jan Juroszek, plenery Trójwsi – to przyciągnęło amerykańskiego producenta Jima Westa do odwiedzenia Gminy Istebna i nakręcenia w niej odcinka swojego programu.

wyświetleń: 1324komentarzy: 0

Hażlach: boisko jest, teraz budynek

28-09-2016 13:00

W Hażlachu powstaje kolejny obiekt sportowy. Po oddanym niedawno do użytku boisku Gmina wkracza w kolejny etap prac nad budynkiem dla sportowców.

wyświetleń: 1233komentarzy: 0

Cieszyn: Wyłudzili ponad 5,5 miliona

28-09-2016 12:00

39-letni mieszkaniec Brennej - jego 30-letnia żona oraz trzech mieszkańców powiatu rybnickiego i wodzisławskiego w wieku od 44 do 61 lat, prowadząc razem działalność gospodarczą, wystawiali faktury za nieistniejące usługi. Wyłudzili w ten sposób ponad 5,5 mln zł.