Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3362komentarzy: 1

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

05-12-2014 12:15

Rozstrzygnięto zorganizowany przez Klub Fotograficzny START przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie konkurs fotograficzny Cieszyńskie bez granic. Laureatów poznaliśmy podczas wernisażu pokonkursowego, jaki zorganizowano 2 grudnia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, a nagrodzone prace oglądać można tam do końca roku.
laureatka I miejsca Gabriela Jaworowska, fot. indi laureatka I miejsca Gabriela Jaworowska, fot. indi

- W tym roku konkurs poświęcony był Ziemi Cieszyńskiej, więc powtarzają się zdjęcia wielu miejsc, obiektów, typu Rotunda – zauważył podczas wernisażu towarzyszącego ogłoszeniu wyników Andrzej Kowol, prezes Klubu Fotograficznego START. Obecny na wernisażu przedstawiciel Zarządu Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Henryk Więzik, który jednocześnie był członkiem jury przyznał, że wybór nie był prosty, gdyż wiele prac było na wysokim poziomie, a przy tym, mimo tematu zawężonego do jednego regionu, zdjęcia były bardzo różnorodne. Jedne przedstawiają krajobrazy, inne architekturę, jeszcze inne ludzi.

Ostatecznie jury, w którego skład wchodzili: Marcin Wieczorek (przewodniczący), Jacek Góralik, Henryk Więzik i Maria Czyż wyłoniło zwycięzców, którym puchary, dyplomy i nagrody wręczono podczas wernisażu.

W kategorii młodzieżowej, do 16 lat, wyróżniono Karolinę Kwiatkowską za pracę „Cieszyński Zamek”. Jury z rozczarowaniem zauważyło, że młodzież do uczestnictwa w konkursie się w tym roku nie garnęła. W kategorii ponad 16 lat, czyli dla wszystkich pozostałych uczestników konkursu, a nadesłano nań ponad 60 prac, I miejsce jury przyznało Gabrieli Jaworowskiej za pracę „Mgły z Ochodzitej”, II Barbarze Karnas za „Jesienny poranek w górach”, III Sebastianowi Słoninie za zdjęcie zatytułowane „Zimowo”. Wyróżnienia przyznano za zdjęcia: „Olza w objęciach wierzby” Alicja Gałucha, „Czekając na sezon” Justyna Pawlik, „Na szczycie Śnieżki” Krzysztof Greń, „W bukowych szponach” Zbigniew Palik, „Cieszyńska latarnia” Dawid Kowol, Wieża i drzewo” Izabela Kowol, „Cieszyński staw” Kamil Kowol, „Rotunda atrakcją” Aleksandra Kowol.

Niezwykle miłym zaskoczeniem było dla mnie (Beaty Tyrny - autorki tekstu - przyp. red. ) „specjalne wyróżnienie za ciekawą interpretację tematu”, jakie otrzymałam za zdjęcie „Za mgłą”

Ciekawą formułą dodatkowej nagrody było wymyślone tego roku po raz pierwszy przez organizatorów konkursu głosowanie publiczności. Prezes klubu wszystkim, którzy przyszli na wernisaż wręczył karteczki do głosowania. Po obejrzeniu wystawy, na której prezentowane prace były wymieszane i nie podpisane, każdy miał wybrać jedno zdjęcie, które najbardziej mu się podobało. I tu spotkała mnie kolejna miła niespodzianka. Publiczność wybrała moje zdjęcie, a ja wróciłam z wernisażu z dwoma pucharami i dyplomami.

(indi)

O konkursie pisaliśmy (Okiem Obiektywu i Śląsk Cieszyński w obiektywie ).


źródło: ox.pl
dodał: BT 05-12-2014 12:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Mirek123
06-12-2014 12:07
Mirek123
Można będzie w necie obejrzeć nagrodzone i wyróżnione prace ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 811komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1613komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 544komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 540komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .