Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Żyła zamiast Kubackiego

Dziś możemy kibicować Piotrkowi Żyle. Po czwartkowych treningach, po których zaprezentował się dobrze, trener skoczków Łukasz Kruczek podjął decyzję, że skoczek z Wisły zastąpi Dawida Kubackiego w dzisiejszych kwalifikacjach w Soczi.

Dziś (14.02.2014) w Soczi odbędą się kwalifikacje na dużej skoczni. Po upadku Kamila Stocha nie było widać w czwartek (13.02.2014) śladu. Polak w pierwszej serii odleciał rywalom, uzyskując 136 metrów. Była to zdecydowanie najdłuższa odległość. - Na drugim miejscu uplasowało się dwóch zawodników: Simon Amman oraz Noriaki Kasai, którzy skoczyli po 131,5 metra. Pozostali Polacy oddali poprawne skoki. Bardzo cieszy postawa Piotra Żyły, który pierwszy raz od dłuższego oddał przyzwoite skoki. W pierwszym treningu skoczył 123,5 metra i ta odległość pozwoliła zająć mu 21. miejsce. Dawid Kubacki uzyskał pół metra więcej niż Piotr Żyła, jednak miał bardziej sprzyjające warunki i trening ukończył na 29. pozycji. natomiast Maciej Kot po skoku na odległość 121,5 metra był 34., a Jan Ziobro skoczył 118 metrów i był 41 - podsumowuje Anna Karczewska z PZN.

Podczas drugiego treningu Kamil Stoch uzyskał 131,5 metra i ta odległość dała mu drugą pozycję, tuż za Severinem Freundem. Na trzecim miejscu uplasował się Japończyk – Noriaki Kasai. - Po raz kolejny równy i dobry skok oddał powracający do rywalizacji Piotr Żyła. Tym razem nasz zawodnik uplasował się na 25. miejscu. Natomiast pozostali Polacy zajęli odpowiedni: Maciej Kot 21. (125,5 m), Dawid Kubacki 28. (123,5m) i Jan Ziobro 40. pozycję - podaje Anna Korczewska.

W ostatnim treningu Piotr Żyła był 23. - zajął lepsze miejsce niż Kubacki, który był 32. Dlatego też Kruczek postanowił włączyć go do rywalizacji: - Po czwartkowych treningach Łukasz Kruczek podjął decyzję o tym, których z naszych zawodników zobaczymy w jutrzejszych kwalifikacjach. Pewni startu byli: Kamil Stoch, Maciej Kot i Jan Ziobro, a trener zdecydował, że tym czwartym zawodnikiem będzie Piotr Żyła - komentuje Karczewska.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu już dzisiaj od 18:30.

(red./mat.pras.)
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: