Żyła w trzeciej "10", Johansson najlepszy na Holmekollen

W Oslo nie było siły na Roberta Johanssona, który w sobotę ustanowił nowy rekord skoczni, a dziś zwyciężył w konkursie indywidualnym. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch (13.), a Piotr Żyła uplasował się na 26. miejscu. Drugiemu zawodnikowi Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Pawłowi Wąskowi - nie udało się awansować do serii finałowej.

Z wielką uwagą śledziliśmy występ naszych skoczków z regionu. Po raz kolejny szansę startu otrzymał Paweł Wąsek. Ustronianin udanie przebrnął przez eliminacje, ale niestety konkurs zakończył już po pierwszej serii. Znacznie lepiej poradził sobie w niej Piotr Żyła, który skoczył 124 m, ale wiślanin miał jedne z najlepszych warunków, przez co plasował się na 16. miejscu. Jednak w serii finałowej popsuł swój skok (przyp. red. jedne z najgorszych warunków), lądując ponad dziesięć metrów bliżej, przez co zajął 26. miejsce.

Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch, ale był poza pierwszą "10" - 13. Dobry konkurs ma za sobą Jakub Wolny, który oddał dwa równe skoki i zakończył zmagania na 19. lokacie. Po punkty sięgnął również Dawid Kuabcki (24.), ale ta sztuka nie powiodła się, oprócz wyżej wspomnianego Wąska, Stefanowi Huli.

Ze zwycięstwa radował się reprezentant gospodarzy, Robert Johansson, który wczoraj ustanowił nowy rekord skoczni (144 m), a dziś potwierdził, że Holmekollen jest jedną z ulubionych jego skoczni. Drugie miejsce zajął lider na półmetku rywalizacji - Stefan Kraft. Podium uzupełnił Peter Prevc.

Puchar Świata w skokach narciarskich, Oslo, 10.03.2019:
1. Robert Johansson (NOR) 127,0 m / 129,5 m / 262,0 pkt.