Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła w grze o medal! Zniszczoł w czołowej „10”!

W Bad Mitterndorf rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Po pierwszych dwóch seriach konkursu indywidualnego wysoko sklasyfikowani są reprezentanci Polski – Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł plasują się w czołowej „10”.

Piotr Żyła ma miłe wspomnienia ze skocznią Kulm (HS235), gdzie toczy się rywalizacja tegorocznych Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich. Wiślanin odniósł zwycięstwo na mamuciej skoczni w 2020 roku w ramach Pucharu Świata. 37-latek jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po pierwszych dwóch seriach konkursowych (przyp. red. - konkurs indywidualny na MŚwL składa się z czterech rund), które miały miejsce w piątkowe popołudnie.

Żyła w pierwszej serii uzyskał 218 metrów, a w rundzie finałowej dołożył niecałe trzy metry (220,5 m), dzięki czemu na półmetku zmagań zamyka czołową „6”. Wiślanin traci do podium ponad osiem punktów. Na skoczni Kulm bardzo dobrze prezentuje się także Aleksander Zniszczoł. W pierwszej serii konkursowej uzyskał najdłuższą odległość spośród Polaków – 223 m – a po drugiej próbie (215,5 m) utrzymał się w czołowej „10”.

- Naprawdę dobry pierwszy dzień Mistrzostw Świata w lotach w Kulm. Piorek i Olek wykonali dziś świetną robotę. Wiedzieliśmy, że są bardzo dobrymi lotniikami. Pokazali dwa naprawdę dobre skkki w konkursie. Myślę że jutro wszystko jest możliwe - przyznał Thomas Thurnbichler, trener polskich skoczków.

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, konkurs indywidualny (po 2 z 4 serii):

1. Timi Zajc (SLO) 435.8 pkt.
2. Stefan Kraft (AUT) 423.5
3. Johann Andre Forfang (NOR) 418.7
4. Andreas Wellinger (GER) 418.2
5. Lovro Kos (SLO) 411.0
6. Piotr Żyła 410.2
9. Aleksander Zniszczoł 400.1
18. Dawid Kubacki 365.9
29. Paweł Wąsek 285.6 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: