Żyła punktuje i kończy cykl najwyżej spośród Polaków

W Klingenthal zaplanowano finałowe zmagania w ramach Letniego Grand Prix. Spośród Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki w sobotnim konkursie indywidualnym, który zajął 2. miejsce. W końcowej klasyfikacji generalnej najwyżej spośród Polaków uplasował się Piotr Żyła (na zdj.).

Vogltand Arena (HS140) w Klingenthal nie okazała się zbyt szczęśliwa dla zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Niespodziewanie, już w eliminacjach odpadł Paweł Wąsek, który nie zmieścił się w czołowej „50”. W sobotnim konkursie oglądaliśmy w akcji Aleksandra Zniszczoła oraz Kacpra Juroszka, ale obaj nie wywalczyli przepustki do rundy finałowej. Do drugiej serii awansował Piotr Żyła.

Wiślanin skoczył 124 metry, a w rundzie finałowej poprawił się aż o osiem metrów – 132 m – i zmagania ukończył na 16. pozycji. 36-latek został najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w końcowej „generalce” Letniego Grand Prix – Żyła uplasował się na 4. miejscu. Zaraz za nim ulokował się Dawid Kubacki, który sobotnie zmagania ukończył na 2. miejscu. - Intensywnie trenowaliśmy tego lata. Nie ma co podsumowywać, bo letni cykl to w dużej mierze przygotowania do zimy. Na pewno chciałbym lepszego wyniku na koniec, ale jest jak jest - przyznał Żyła w rozmowie dla stacji Eurosport.