Żyła nominowany!

Poznaliśmy 20 nominowanych, którzy powalczą o zwycięstwo w 89. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2023 roku. Wśród nominowanych znalazł się m.in. Piotr Żyła (na zdj.).

Triumfatora 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski poznamy 6 stycznia. Główną faworytką do zwycięstwa jest Iga Świątek, która w tym roku zwyciężyła w turnieju wielkoszlemowym we Francji, a sezon zakończyła wygraną w Turnieju Mistrzyń, dzięki czemu wróciła na pozycję liderki rankingu WTA.

Wśród nominowanych nie zabrakło Piotra Żyły, który obronił złoty medal podczas Mistrzostw Świata w Planicy. Wiślanin triumfował w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej, choć po pierwszej serii zajmował odległe 13. miejsce. Jednak w rundzie finałowej Żyła ustanowił nowy rekord Srednjej skakalnicy (HS102), uzyskując 105 metrów, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium. Cztery konkursy Pucharu Świata ukończył w pierwszej „3” i w końcowej klasyfikacji generalnej zajął 6. miejsce.

Nominowani do 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2023 roku:

1. Michał Bryl, Bartosz Łosiak (siatkówka plażowa)