Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła najlepszy spośród Polaków. Komplet w konkursie

Na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce rozpoczęła się 45. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy pomyślnie przebrnęli przez piątkowe kwalifikacje, ponieważ w komplecie awansowali do sobotniego konkursu indywidualnego.

W Ruce rozpoczęła się 45. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy mają za sobą kwalifikacje, przez które pomyślnie przebrnęli wszyscy podopieczni Thomasa Thurnbichlera. Spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego najlepiej w piątkowych kwalifikacjach w Ruce spisał się Piotr Żyła, który zarazem okazał się najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Wiślanin uzyskał 124 metry i zajął 29. miejsce.

Aleksander Zniszczoł uplasował się najwyżej spośród biało-czerwonych w pierwszym piątkowym treningu, w którym uzyskał 131 metrów. W kwalifikacjach wylądował metr bliżej - 130,0 m - i ukończył je na 32. pozycji. Pod koniec czołowej „50” uplasował się Paweł Wąsek. Ustronianin nie przekroczył granicy 120 metrów – 118,0 m. Do sobotnich zmagań na Rukatunturi (HS142) awansowali także Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Początek jutrzejszego konkursu indywidualnego o godz. 16:15, a transmisja w TVN oraz Eurosporcie.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: