Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła najlepszy spośród biało-czerwonych

Trio Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego z punktami, a Piotr Żyła spisał się najlepiej spośród wszystkich reprezentantów Polski. Udany występ ma za sobą Aleksander Zniszczoł., który poprawił swoje maksimum w obecnym sezonie.

Podobnie jak to miało miejsce w sobotnim konkursie na Okurayamie, również i dziś Piotr Żyła plasował się w drugiej „10” na półmetku zmagań, uzyskując 130 metrów w pierwszej serii. Wiślanin wylądował sześć metrów dalej w rundzie finałowej – 136 m – i konkurs ukończył na 8. pozycji, będąc najwyżej sklasyfikowanym Polakiem.

Aleksander Zniszczoł poprawił wczoraj najlepszy wynik w trwającej edycji Pucharu Świata, zajmując 25. miejsce. Jednak na zakończenie weekendu w Sapporo został jeszcze wyżej sklasyfikowany. 28-latek awansował do drugiej serii z 26. pozycji, ale w rundzie finałowej uzyskał 136 metrów i przesunął się o dziewięć lokat, kończąć rywalizację na 17. miejscu. – Praca zaczyna przynosić efekty. Skoki, które naprawdę cieszą, nie zabrakło radości. Jestem zadowolony z tego weekendu w Japonii – przyznał Zniszczoł w rozmowie dla stacji Eurosport.

Dorobek punktowy powiększył także Paweł Wąsek, choć w poprzednich dwóch dniach ta sztuka mu się nie powiodła. Ustronianin zajął 26. pozycję. - Plus jest taki, że zrobiłem krok naprzód i te skoki wyglądały dużo lepiej niż w poprzednich dniach. Skupiłem się na pozycji dojazdowej i zadziałało – stwierdził Wąsek dla stacji Eurosport.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1. Dawid Kubacki 1164 pkt.
2. Halvor Egner Granerud (NOR) 1116
3. Anze Lanisek (SLO) 941
4. Stefan Kraft (AUT) 811
5. Piotr Żyła 628
6. Manuel Fettner (AUT) 487
8. Kamil Stoch 391
26. Paweł Wąsek 122
39. Aleksander Zniszczoł 26
50. Jan Habdas 10
52. Tomasz Pilch 8
54. Stefan Hula 4

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: