Żyła na podium! Zwycięstwo Graneruda

Wczoraj radowaliśmy się z występu Kamila Stocha, który w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Willingen stanął na najniższym stopniu podium. Natomiast dzisiaj drugie miejsce zajął Piotr Żyła (na zdj.), a najlepszy okazał się lider klasyfikacji generalnej - Halvor Egner Granerud.

Silne podmuchy wiatru uniemożliwiły rozegranie rundy finałowej, a pierwsza seria została zakończona po blisko dwóch godzinach. W loteryjnych warunkach spośród biało-czerwonych najlepiej poradził sobie Piotr Żyła, który uzyskał 137 m. Wiślanin wysunął się na prowadzenie i wiele wskazywało, że może nawet odnieść zwycięstwo, ale wszelkie wątpliwości rozwiał Halvor Egner Granerd. Norweg wylądował aż 12 metrów dalej i z blisko 20-punktową przewagą zasłużenie sięgnął po wygraną. Na najniższym stopniu podium stanął Markus Eisenbichler.

Konkurs dzisiaj ciągnął się i ciągnął, ale warto było czekać na dokończenie choć pierwszej serii. Bo drugie miejsce w...

Opublikowany przez Adama Małysza Niedziela, 31 stycznia 2021

Kto tryumfował w cyklu Willingen Six (przyp. red. - pod uwagę były brane cztery próby, gdyż wcześniej odwołano kwalifikacje, a druga seria niedzielnego konkursu również nie doszła do skutku)? Niespodzianki nie ma, bo nagrodę 15 tys. euro zgarnął Granerud, który okazał się najlepszy w obu konkursach. Drugie miejsce zajął jego reprezentacyjny kolega - Daniel Andre Tande. Na trzeciej lokacie cykl ukończył Eisenbichler, a zaraz za pierwszą "3" uplasował się Żyła. Drugi z zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Aleksander Zniszczoł - został sklasyfikowany na 40. pozycji.