Żyła na podium!

Miłe wieści napłynęły do nas z Ruki, gdzie w sobotę odbył się konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła (na zdj.) stanął na najniższym stopniu podium.

Równy poziom prezentuje Piotr Żyła od początku weekendu na Rukatunturi, co potwierdził w sobotę. W kwalifikacjach uzyskał 139 metrów, dzięki czemu zamknął czołową „6”. Podczas konkursu dwukrotnie pokonał granicę 140 metrów – w pierwszej serii skoczył 143 m, a w rundzie finałowej wylądował metr bliżej. To pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Dawid Kubacki, którzy w dzisiejszym konkursie uplasował się zaraz za Żyłą. A jak spisali się pozostali zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego? Paweł Wąsek powiększył swój dorobek punktowy, zajmując 25. miejsce. Niestety, już na pierwszej serii zakończyły się zmagania dla Aleksandra Zniszczoła (35.) oraz Tomasza Pilcha (44.). - Paweł trzeci raz z rzędu punktuje, co tylko go buduje. Najważniejsze, że Piotrek swoim sercem wyrwał to podium. Dla nas to udany dzień - przyznał Thomas Thurnbichler, szkoleniowiec polskich skoczków, w rozmowie dla Eurosportu.