Żyła na podium!

Piotr Żyła (na zdj.) zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Dorobek punktowy powiększył także drugi z zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Aleksander Zniszczoł. 28-latek uplasował się na 28. pozycji.

Miłe wieści napłynęły od naszych zachodnich sąsiadów. Piotr Żyła prowadził na półmetku niedzielnych zmagań w Oberstdorfie, ale ostatecznie zakończył konkurs na drugim miejscu, ze stratą niecałych siedmiu punktów do Słoweńca Timiego Zajca. Dla 35-letniego wiślanina to 19. pucharowe podium w karierze.

Lubię tu bardzo skakać. Jak jest fajne samopoczucie, to i są wyniki. W pierwszej serii odpłynąłem i było super. Trochę nerwowości wkradło się przy drugiej próbie - przyznał Żyła w rozmowie dla stacji Eurosport. - Nie robię sobie presji z powodu Małej Kryształowej Kuli za loty, wolę cieszyć się tymi skokami - dodał. Wiślanin zajmuje 4. pozycję w klasyfikacji PŚ w lotach.

Dorobek punktowy powiększył również Aleksander Zniszczoł, który w obecnym sezonie punktował jedynie w Wiśle, zajmując 26. miejsce. Dziś został sklasyfikowany na 28. pozycji.