Żyła liderował na półmetku, ale po złoto sięgnął Kubacki

Piotr Żyła (na zdj.) miał niewielką przewagę nad Dawidem Kubackim na półmetku sobotniego konkursu indywidualnego w ramach Letnich Mistrzostw Polski. Ostatecznie, ze złotego medalu radował się obrońca tytułu, a wiślanin sięgnął po srebrny medal.

Batalia pomiędzy Piotrem Żyłą a Dawidem Kubackim miała miejsce w sobotni wieczór w Szczyrku w ramach Letnich Mistrzostw Polski. Trening padł łupem wiślanina (103 m), a obrońca tytułu okazał się bezkonkurencyjny w kwalifikacjach (102 m). Żyła powtórzył próbę z serii treningowej w pierwszej rundzie konkursowej i liderował na półmetku.

Kubacki zajmował 2. miejsce i tracił zaledwie półtora punktu, a w serii finałowej uzyskał aż 106,5 m, dzięki czemu wysoko zawiesił poprzeczkę zawodnikowi Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Żyła wylądował sześć metrów bliżej – 100,5 m – i zdobył srebrny medal, ze stratą blisko dziesięciu punktów do triumfatora. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

- Pierwsza próba w miarę fajna i mogłem powalczyć o złoto, ale w drugim skoku popełniłem zbyt dużo błędów. Na pewno są spore rezerwy, ale trzeba je powoli niwelować. Jeszcze sporo czasu zostało do rozpoczęcia Pucharu Świata ­– przyznał Żyła w rozmowie dla TVP Sport.

Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, Szczyrk (HS104), konkurs indywidualny:

1. Dawid Kubacki (Wisła Zakopane) 102,5 m / 106,5 m / 297.6 pkt.