Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Żyła i Janda na skoczni w Goleszowie

W sobotę, 2 maja w Goleszowie odbył się Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży ''Memoriał im. Leopolda i Władysława Tajnerów''.

W konkursie wzięło udział 45 zawodników i zawodniczek z Polski i Czech, w następujących kategoriach: rocznik 2008 i młodsi, rocznik 2007 i 2006, rocznik 2005 i 2004, rocznik 2003, dziewczęta rocznik 2001 i młodsze (wszyscy rywalizowali na skoczni K-17) oraz kategoria OPEN, która rywalizowała na skoczni K-30.  Podczas konkursu, każdy z zawodników oddał po 2 skoki.

Wśród najmłodszych zawodników na goleszowskich skoczniach rywalizowali m.in. syn Piotra Żyły (Jakub) oraz synowie czeskiego skoczka Jakuba Jandy (Olivier i Nikodem).

Zawodników dopingowali m.in. rodzice skoczków, w tym Piotr Żyła, mieszkańcy gminy Goleszów, a także Radna Sejmiku Wojewódzkiego Sylwia Cieślar, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Andrzej Bacza i Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.

Nagrody i puchary wręczali Helena i Bogusława Tajner (żony śp. Leopolda i Władysława), Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar.

Głównym organizatorem zawodów był LKS Olimpia Goleszów. Zawody odbyły się dzięki wsparciu m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Gminie Goleszów, Polskiego Związku Narciarskiemu, Śląsko-Beskidzkiemu Związku Narciarskiemu, Śląskiemu Wojewódzkiemu Zrzeszeniu LZS oraz sponsorom.

Wyniki w poszczególnych kategoriach.

Rocznik 2008 i młodsi

  • 1. Tymoteusz Cienciała WSS Wisła (15,5 m, 15,5 m)
  • 2. David Navratil T.J. Frenstat (10 m, 10 m)
  • 3. Pavel Krenek T.J. Frenstat (3,5 m, 3,5 m)

Rocznik 2007-2006

  • 1. Daniel Skarka TJ Roznov (16 m, 17 m)
  • 2. Wiktor Szozda WSS Wisła (16 m, 16 m)
  • 3. Kamil Waszek LKS Olimpia Goleszów (15 m, 14 m)

Rocznik 2005-2004

  • 1. Maciej Staszewski LKS Olimpia Goleszów (17 m, 16,5 m)
  • 2. Dawid Żlik LKS Olimpia Goleszów (16,5 m, 16 m)
  • 3. Szymon Niemczyk LKS Olimpia Goleszów (16 m, 15,5 m)

Rocznik 2003

  • 1. Petr Vaverka T.J. Frenstat (28 m, 28,5 m)
  • 2. Robert Ryś LKS Olimpia Goleszów (27,5 m, 27 m)
  • 3. Michał Martynek LKS Olimpia Goleszów (28 m, 27,5 m)

Dziewczęta

  • 1. Paulina Cieślar WSS Wisła (16 m, 17 m)
  • 2. Aneżka Smahlikowa T.J. Frenstat (15,5 m, 15,5 m)
  • 3. Klara Ulrichowa T.J. Frenstat (15 m, 16 m)

OPEN

  • 1. Marcel Matusinsky T.J. Frenstat (28 m, 28 m)
  • 2. Norbert Harsche ZKN Sokół Zagórz (28 m, 27,5 m)
  • 3. Krzysztof Leśniak LKS Klimczok Bystra (27,5 m, 28 m)

 

 


(mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: