Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zwycięzca się wycofał

Gmina Jasienica przymierza się do rozbudowy punktu selektywnej zbiórki odpadów wraz z budową siedziby zakładu komunalnego. Niedawno wydawało się, że prace ruszą wkrótce.

 

Gmina Jasienica przymierza się do rozbudowy punktu selektywnej zbiórki odpadów wraz z budową siedziby zakładu komunalnego. Niedawno wydawało się, że prace ruszą wkrótce.

W pierwszym przetargu zwyciężyła najtańsza oferta na 8,7 mln złotych. Firma jednak zrezygnowała z podpisania umowy. Pozostali oferenci proponowali 11 mln zł, a także 14 mln zł i 15 mln zł.

Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy powiedział, że na ten cel gmina ma 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Samorząd był skłonny dołożyć 3,7 mln złotych, by zrealizować projekt.

Gmina ogłosiła kolejny przetarg. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku biurowo -socjalnego oraz garażu dla zakładu komunalnego w Jasienicy. W skład wchodzi również realizacja parkingu na 50 miejsc postojowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych i jedno dla samochodu pożarniczego.

Wójt Jasienicy podkreślił, że to ważna inwestycja dla gminy. - Mamy już PSZOK, ale chcemy go poszerzyć, bo są spore kolejki. Ludzie chcą oddawać tam odpady. Taki jest trend. - wyjaśnił.

Potrzebne jest również większe miejsce do składowania beczek z nieczystościami, wywożonymi przez zakład komunalny w Jasienicy. Gmina nie ma za bardzo przestrzeni,by te pojemniki składować zimą. Obecnie w tym celu wynajmuje pomieszczenia. Właściciel stawia jednak pewne ograniczenia.

Beczek nie można przechowywać w miejscach, gdzie temperatura spada poniżej zera.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-08 08:38:56
Marx.: 8,7 mln to dobre na pensję dla jakiegoś PiS-owskiego prezesa państwowej firmy ale nie na taką inwestycję, zapomnijcie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: