Zwycięstwo Stocha! Podium Kubackiego! Żyła znowu w "10"!

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielnym konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki, a Piotr Żyła po raz kolejny zakończył zmagania w czołowej "10" - na 8. pozycji.

To już piąty konkurs z rzędu, w którym Piotr Żyła kończy zmagania w czołowej "10". Wiślanin zajmował 7. miejsce na półmetku zmagań, po skoku na odległość 134 metrów. W rundzie finałowej wylądował trzy metry bliżej, co oznaczało dla niego spadek o jedną lokatę i ostateczenie zakończył konkurs na 8. pozycji. Podczas niedzielnych zmagań na Wielkiej Krokwi widzieliśmy w akcji również Aleksandra Zniszczoła, ale 25-latek nie zdołał awansować do drugiej serii, do której zabrakło mu ponad 6 punktów.

Nie udało się wczoraj (przyp. red. - Polacy w konkursie drużynowym zajęli piąte miejsce), ale dzisiaj kibice zgromadzeni pod skocznią odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", gdyż z 35. zwycięstwa w karierze radował się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski wyprzedził Stefana Krafta oraz Dawida Kubackiego. Dla tryumfatora 68. Turnieju Czterech Skoczni to dziewiąte podium Pucharu Świata z rzędu.