Zwycięstwo po bramce w ostatniej minucie!

Trzynieccy hokeiści wrócą z Chomutova z trzema punktami! Podopieczni Vaclava Varadi zapewnili sobie komplet punktów, po golu Erika Hrni w czasie 59:17.

Goście lepiej weszli w niedzielne spotkanie. Stalownicy, w 9. minucie, wykorzystali grę w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Ethan Werek, dla którego to druga bramka w barwach trzynieckiego zespołu. Gospodarze jeszcze w pierwszej tercji zdołali wyrównać, a konkretnie uczynił to Vladimir Ruzicka po indywidualnej akcji.

Druga część spotkania także zakończyła się remisem, ale odwróciła się kolejność strzelania bramek. Najpierw z gola radowali się kibice Chomutova, a chwilę po nich świętowali fani Stalowników, po tym jak do wyrównania doprowadził reprezentant Polski, Aron Chmielewski.

Decydujące okazały się ostatnie dwadzieścia minut. A tak naprawdę ostatnia minuta. Jeden z hokeistów gospodarzy został wykluczony i Trzyniec miał doskonałą okazję do strzelenia bramki. Po kombinacyjnej akcji strzelcem-bohaterem okazał się Erik Hrna.

Trzyniec odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie i wciąż plasuje się na końcu pierwszej "10". Stalownicy kolejne spotkanie rozegrają w piątek. Do Werk Areny przyjadą hokeiści z Mladej Boleslav.