Zwycięstwo nad Spartą!

Stalownicy są nie do zatrzymania. Mistrzowie Czech odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i utrzymali siedmiopunktową przewagę nad Mountfield HK. W piątkowe popołudnie, w ramach 19. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali Spartę Praga - 4:2.

Trzyniec, po raz drugi w tym sezonie, pokonał klub ze stolicy Czech. Jednak obie drużyny po raz pierwszy zmierzyły się ze sobą w Werk Arenie. Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie za sprawą Michala Repika i pierwsza tercja padła ich łupem.

Stalownicy wyrównali tuż na początku drugiej odsłony, a na listę strzelców wpisał się Petr Vrana, który ma za sobą ponad 100 rozegranych spotkań za Spartę. 36-latek nie tylko doprowadził do remisu, ale dodatkowo wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 29. minucie.

- W drugiej tercji zaczęliśmy wygrywać pojedynki jeden na jeden, lepiej poruszaliśmy się po lodzie i szybko zdołaliśmy przechylić wynik na naszą korzyść. Pozostałą część meczu już upilnowaliśmy, dzięki czemu wygraliśmy, z czego się cieszymy - przyznał Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi.

W środkowej odsłonie bramkę zdobył jeszcze Martin Ruzicka, a w 48. minucie krążek do siatki umieścił Rostislav Martynek. Ostatecznie, Trzyniec zwyciężył 4:2 i utrzymał siedmiopunktową przewagę nad Mountfield HK. Hokeiści spod Jaworowego, w najbliższą niedzielę (tj. 31.10), udadzą się do Brna, a transmisja spotkania z Kometą w CT Sport - początek o godz. 17:20.