Zwycięstwo na inaugurację

Koszykarze Nacomi Cieszyn rozpoczęli zmagania w sezonie 2020/21 z wysokiego C, pokonując na wyjeździe MOSM Bytom – 80:74. Podopieczni Szymona Kałuży utorowali sobie drogę do wygranej po udanych dwóch pierwszych kwartach.

Spodziewali się, że nie będzie łatwo, ale powiodło im się wywieźć komplet punktów z Bytomia. Podopieczni Szymona Kałuży świetnie zaprezentowali się w pierwszych dwóch kwartach i do przerwy prowadzili różnicą 11 oczek – 43:32.

Gospodarze wzięli się za odrabianie strat po zmianie stron i przed ostatnią kwartą przegrywali o zaledwie trzy punkty. Jednak cieszyńscy koszykarze zdołali utrzymać przewagę i ostatecznie zwyciężyli – 80:74. Najwięcej punktów w zespole Nacomi zdobył Michał Bożomański, ale warto także zaznaczyć, iż szkoleniowiec zwycięskiej drużyny ma również  powód do zmartwień, gdyż kontuzji nabawił się kapitan, Przemysław Rączka. Na razie nie wiadomo, na ile poważny okaże się jego uraz.