Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zwycięstwo Michała Haratyka w Szczecinie

Mistrz Europy w pchnięciu kulą nie zawiódł na pierwszym Memoriale im. Wiesława Maniaka. Haratyk nie osiągnął powalającego wyniku, ale to i tak nie przeszkodziło mu w odniesieniu zwycięstwa.

Już po pierwszej serii, Haratyk objął prowadzenie w konkursie i nie oddał go do końca zawodów. 26-latek pchnął kulę na 21,07 metrów. W późniejszych próbach, złoty medalista ostatnich Mistrzostw Europy w Berlinie jeszcze trzykrotnie przerzucał granicę 21 m, ale jego dwa pchnięcia nie zostały zaliczone. W trzecim poprawił wynik o centymetr.

Choć dzisiejszy wynik Haratyka nie powala, to i tak nie przeszkodziło mu to w odniesieniu zwycięstwa. Co ciekawe, gdyby kulomiot tak pchał na ME, zająłby piąte miejsce.

Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka wystąpiło jeszcze wiele gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Udział, w pierwszej edycji memoriału, wzięli między innymi Paweł Lisek, czy Justyna Święty-Ersetic.

Wiesław Maniak był, w latach 60., jedną z czołowych postaci polskiego sportu. Zdobył srebrny medal w sztafecie 4x100 m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (1964), a także sięgnął po złoty medal w sprincie na ME w Budapeszcie (1966). Przez dziennikarzy był nazywany "najszybszym białym człowiekiem świata".

 

Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: