Zwycięstwo Kubackiego, Żyła zaraz za podium

Dawid Kubacki zdominował niedzielny konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, odnosząc już trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie. Tuż za podium uplasował się Piotr Żyła, który zajął 4. miejsce.

Nie było mocnych na Dawida Kubackiego w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Reprezentant Polski już na półmetku rywalizacji wysoko zawiesił poprzeczkę swoim rywalom, ponieważ po skoku na odległość 139,5 m miał blisko 13 punktów przewagi nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata postawił kropkę nad i w rundzie finałowej, uzyskując 143 metry.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotr Żyła zakończył rywalizację na 4. pozycji, a Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 11. miejscu, co dla 23-latka oznacza najlepszy rezultat w bieżącym sezonie. Niestety, do rundy finałowej nie awansowali Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch. - Fajnie mi się skakało. Miejsce w porządku, metry też. Jestem zadowolony - przyznał Żyła w rozmowie dla Eurosportu.