Zwycięskie trafienie Wałęgi!

Polscy hokeiści mają za sobą inauguracyjne spotkanie na Mistrzostwach Świata Dywizji IB, które odbywają się w Tychach. Biało-czerwoni pokonali pewnie Estończyków – 3:0 – a zwycięską bramkę zdobył Kamil Wałęga (na zdj.), pochodzący z Zebrzydowic.

Kamil Wałęga, który na co dzień występuje w słowackim MHK 32 Liptovsky Mikulas, dopiero wczoraj dołączył do reprezentacji Polski. Jednak zebrzydowianin nie miał zbyt wielkich problemów z zaaklimatyzowaniem się w kadrze, co udowodnił we wtorkowym starciu z Estonią.

Biało-czerwoni przystąpili do Mistrzostw Świata Dywizji IB z jasnym celem – awansować na zaplecze Elity. Podopieczni Roberta Kalabera, przed własną publicznością w Tychach, rozpoczęli zmagania od pewnej wygranej nad Estończykami – 3:0. Wynik spotkania otworzył Wałęga w 13. minucie, a jego trafienie okazało się zwycięskie, ponieważ krążek do siatki kierowali wyłącznie reprezentanci naszego kraju.

Polacy mają dzień przerwy od rywalizacji, ponieważ kolejne spotkanie rozegrają w czwartkowy wieczór (tj. 28.04), a na ich drodze staną Ukraińcy. Początek meczu o godz. 20:00, a transmisja w TVP Sport.