Zwycięskie derby Karwiny!

Piątkowy wieczór na długo utknie w pamięci kibicom karwińskiej drużyny. Podopieczni Frantiska Straki wygrali z Banikiem Ostrawa w śląskich derbach, 2:0.

- Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy derby. Muszę podziękować zarówno piłkarzom, jak i kibicom. Moi podopieczni wypełnili moje polecenia takytyczne i muszę powtórzyć, że jestem szczęśliwy z tych trzech punktów - ogromonie sobie ich cenię. Ważnym punktem naszej defensywy, która świetnie się spisywała, był powracający do gry Pavel Dreksa - przyznał po meczu Frantisek Straka.

60-letni szkoleniowiec po raz pierwszy poprowadził Karwinę przed własną publicznością. Debiut nie zapowiadał jako łatwy i przyjemny, gdyż Karwinie przyszyło się zmierzyć z Banikiem Ostrawa, więc niedalekim rywalem.

Karwina już w pierwszej połowie świetnie się spisała, stwarzając kilka okazji strzeleckich, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Wynik otworzył, w drugiej części meczu, Lukas Budinsky. Gospodarze nie dopuszczali rywali do większych okazji (przyp. red. Banik nie oddał ani jednego strzału na bramkę Martina Berkovca). Końcowy wynik - 2:0 - ustalił Galuska w 72. minucie.

SKRÓT SPOTKANIA

Karwina dzięki wygranej nad Banikiem oraz potknięciu Dukli Praga podskoczyła w tabeli na 15. miejsce. We wtorek czeka podopiecznych Straki ćwierćfinałowe spotkanie w ramach Pucharu Czech. Pierwszy gwizdek o godz. 19:20, a transmisja w CT Sport.