Zwycięski gol Wałęgi

Nie ma mocnych na Jastrzębski Klub Hokejowy w Polskiej Hokej Lidze. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali dwunaste spotkanie z rzędu, a w niedzielnym spotkaniu z Sanokiem przypomniał o sobie Kamil Wałęga, który był autorem zwycięskiej bramki.

Kamil Wałęga nie miał ostatnio szczęścia ani do strzelania bramek, ani do notowania asyst. Jednak zebrzydowianin przypomniał o sobie kibicom JKH i to w najlepszy możliwy sposób, strzelając zwycięską bramkę w starciu z Sanokiem.

Jastrzębianom nie wiodło się od początku niedzielnego spotkania. Inkasowali już w drugiej minucie, a po pierwszej tercji przegrywali 1:2. Jednak gospodarze wyrównali tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony za sprawą Górnego, a chwilę po nim na listę strzelców wpisał się Wałęga. Jastrzębianie jeszcze trzykrotnie pokonali sanocką defensywę, a trafienie zebrzydowianina okazało się zwycięskie.

Jastrzębski Klub Hokejowy dzisiejszą wygraną zapewnił sobie, iż zakończy 2020 rok jako lider Polskiej Hokej Ligi. Natomiast dla Wałęgi było to czwarte trafienie w tym sezonie, a na koncie ma jeszcze osiem asyst, dzięki czemu plasuje się na 56. miejscu w punktacji kanadyjskiej.